اسپاتیفای HiFi

منظور از اسپاتیفای HiFi چیست؟ | کاربرد های اسپاتفای های فای

 • امروزه سرویس‌های پخش موسیقی تمرکز اصلی خود را برروی ارائه کامل‌ترین و باکیفیت‌ترین محتوای صوتی و تصویری گذاشته‌اند چراکه طرفداران و عاشقان موسیقی درجهان به‌صورت شگفت‌آوری درحال افزایش است و سرویس‌هایی چون اسپاتیفای HiFi روی کار آمدند تا این نیاز کاربران را به‌بهترین نحو برطرف کنند البته به‌این نکته باید توجه داشته باشید که مشترکان سرویس اسپاتیفای هم‌اکنون نیز می‌توانند موسیقی‌های محبوب خود را با کیفیت 320 کیلوبایت پخش کنند اما یکی‌از کاربرد های اسپاتیفای های فای ارائه کیفیتی بسیار بالاتر و بهتر است که دراین مطلب‌از سیب کده به معرفی کامل این قابلیت خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید…

  اسپاتیفای HiFi چیست؟

  کاربرد های اسپاتیفای های فای

  اسپاتیفای HiFi درواقع قابلیتی است که درآن می‌توانید تمام آهنگ‌های محبوب خود را با کیفیت اصلی و بدون هیچ کم و کاستی پخش کنید و به‌عبارتی دیگر کیفیت موسیقی‌ها دراین قابلیت بسیار نزدیک‌تر به نسخه ضبط‌شده آن‌ها در استودیو است و بنابراین یکی‌از کاربرد های اسپاتیفای های فای آن است که شنوندگان می‌توانند عمق و وضوح بیشتری را تجربه کنند که البته لذت بردن ازاین قابلیت مشروط به استفاده از هدفون و بلندگوهایی است که کیفیت خوبی دارند و ازاین قابلیت پشتیبانی می‌کنند.

  بررسی اجمالی اسپاتیفای HiFi

  اسپاتیفای های فای

  تاریخ انتشار

  حرف‌های زیادی درباره اسپاتیفای HiFi از سال 2017 تاکنون رد و بدل شده‌است و این درحالی است که سرویس اسپاتیفای برای معرفی این سرویس به عاشقان موسیقی یک تیزر رسمی منتشر کرد و همه را انگشت به‌دهان گذاشت اما حالا پس‌از گذشت 4سال، هنوز هیچ خبری از ورود این قابلیت و کاربرد های اسپاتیفای های فای نشده و می‌توانیم به‌این نتیجه برسیم که اسپاتیفای درحال توسعه یک قابلیت منحصربه‌فرد و شگفت‌انگیز است و هیچ دلیل دیگری برای این‌همه تعویق وجود ندارد.

  قیمت پیش‌بینی شده

  بسیاری‌از سرویس‌های پخش موسیقی درحال‌حاضر قابلیت Lossless Audio خود را با قیمت 11.99 دلار درماه ارائه می‌دهند که البته این قابلیت برای مشترکان سرویس اپل موزیک کاملا رایگان است. بنابراین میزان موفقیت اسپاتیفای HiFi بستگی به قیمت‌گذاری آن دارد و بدون شک هزینه مقرون‌به‌صرفه می‌تواند کلیدی برای جذب کاربران به سمت این قابلیت باشد.

  این نکته را فراموش نکنید که سرویس اسپاتیفای هم‌اکنون در بخش پلن‌های اشتراک خود و هزینه‌ای که کاربران برای استفاده‌از آن‌ها پرداخت می‌کنند؛ بهترین قیمت‌گذاری را دارد و بیش‌از 450 میلیون کاربر از خدمات این سرویس استفاده می‌کنند اما تحلیل‌گران انتظار دارند که کاربرد های اسپاتیفای های فای ، چیزی بین 15 تا 20 دلار درماه قیمت داشته باشد.

  مقایسه اسپاتیفای رایگان و پریمیوم

  نسخه آزمایشی

  حالا اگر از بحث قیمت‌گذاری و کاربرد های اسپاتیفای های فای بگذریم؛ این احتمال وجود دارد که یک نسخه آزمایشی رایگان برای مشترکان این سرویس وجود داشته باشد زیرا همان‌طورکه می‌دانید سرویس اسپاتیفای خدمات و امکانات خود را در دو نسخه رایگان و پرمیوم به کاربران ارائه می‌دهد و ازآن‌جایی‌که این قابلیت جدید است؛ ممکن است این سرویس مثل رقبای دیگر خود یک اشتراک 1 ماهه رایگان برای کاربران تازه‌وارد و حتی قدیمی خود درنظر بگیرد.

  کیفیت پخش

  اسپاتیفای HiFi

  تاکنون می‌دانیم که از اصلی‌ترین کاربرد های اسپاتیفای های فای آن است که کاربران این سرویس می‌توانند ازاین‌پس، موسیقی‌های محبوب خود را با فرمت بدون افت کیفیت یا همان Lossless Audio دریافت کنند. حال باتوجه به این‌که کیفیت اصلی موسیقی‌های درحال‌پخش برای کاربران پرمیوم این سرویس 320 کیلوبایت برثانیه است با ورود قابلیت اسپاتیفای HiFi این میزان کیفیت می‌تواند تا 1411 کیلوبایت برثانیه افزایش یابد که البته این رقم تنها احتمال است و بعید نیست که اسپاتیفای برای کنار زدن رقبای خود نظیر Tidal این رقم را به بیش‌از 9216 کیلوبایت برثانیه نیز برساند.

  بررسی میزان مصرف اینترنت اسپاتیفای

  سازگاری دستگاه‌ها

  سرویس اسپاتیفای درهمان سال 2017 با معرفی قابلیت اسپاتیفای های فای تاکید کرده‌است که پخش موسیقی بدون افت کیفیت با Spotify Connect سازگار است و این راهی بسیار آسان‌تر برای پخش موسیقی ازطریق Wi-Fi و بلوتوث خواهد بود. جزئیات دقیق‌تری در مورد لیست دستگاه‌های سازگار با Spotify Connect فاش نشده اما احتمال می‌رود که مشترکان این سرویس به‌راحتی می‌توانند استریم‌های باکیفیت بالا را در تمام پلتفرم‌های موبایل و لپتاپ پخش کنند و البته بلندگوها، تلویزیون‌ها و سیستم‌های صوتی که بلوتوث دارند را فراموش نکنید.

  آرشیو موسیقی

  آرشیو این سرویس قدیمی هم‌اکنون بیش‌از 70 میلیون ترک موسیقی فارسی و غیرفارسی را درخود جمع‌آوری کرده است اما جزئیاتی درباره این‌که چه تعدادی ازاین آهنگ‌ها را می‌توانیم در اسپاتیفای HiFi و با بالاترین کیفیت پخش کنیم، در دسترس نیست. بااین‌حال احتمالاً هنرمندان زیادی هستند که می‌توانند نسخه‌های اورجینال آثار خود را که باکیفیت ضبط‌شده در استودیو است، دراختیار اسپاتیفای قرار دهند و برای اولین‌بار بزرگ‌ترین آرشیو موسیقی بدون افت کیفیت در جهان دراین سرویس جمع‌آوری شده و دراختیار کاربران قرار بگیرد.

  سوالات متداول درباره اسپاتیفای HiFi

  اسپاتیفای های فای چیست؟

  قابلیتی است که درآن آهنگ‌های موجود در سرویس اسپاتیفای، بدون افت کیفیت و در نسخه اصلی خود پخش می‌شوند.

  از اصلی‌ترین کاربرد های اسپاتیفای های فای چیست؟

  یکی‌از کاربرد های اسپاتیفای های فای آن است که می‌توانید تمام آهنگ‌های محبوب خود را در بالاترین کیفیت ممکن پخش کنید بدون آن‌که ذره‌ای کم و کاستی درآن‌ها وجود داشته باشد.

  قابلیت اسپاتیفای HiFi چه زمانی عرضه می‌شود؟

  اولین خبرها درباره این قابلیت درسال 2017 پخش شد اما حالا پس‌از گذشت 4سال هنوز هیچ اقدامی ازطریف سرویس اسپاتیفای برای عرضه این قابلیت صورت نگرفته.

  قیمت اسپاتیفای HiFi چقدر است؟

  پلن‌های سرویس اسپاتیفای از 9.99 دلار درماه تا 14.99 دلار درماه قیمت‌گذاری شده‌اند که احتمال می‌رود این قابلیت برای مشترکان این سرویس رایگان عرضه شود و یا به‌صورت جداگانه تا 20 دلار درماه قابل دریافت باشد.

  تجربه کیفیت بدون نقص با اسپاتیفای HiFi

  کاربرد های اسپاتیفای های فای

  با بررسی ماهیت و کاربرد های اسپاتیفای های فای می‌توانیم نتیجه بگیریم که این سرویس قدیمی به یک قابلیت جداگانه برای عاشقان موسیقی که به‌دنبال تجربه کیفیت بدون نقص بودند نیاز داشت و عرضه آن می‌تواند تحولی عظیم در صنعت استریم آنلاین موسیقی ایجاد کند و اسپاتیفای را به غول شکست‌ناپذیر این صنعت تبدیل کند. امید است که باخواندن این مطلب کمی بیشتر با اسپاتیفای HiFi آشنا شده و مثل تمام کاربران مشتاق عرضه شدن هرچه زودتر آن باشید.

  مطالعه مطالب زیر را از دست ندهید:

   

   

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۴ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.