مقایسه اسپاتیفای رایگان و پریمیوم

مقایسه اسپاتیفای رایگان و پریمیوم | بررسی فرق این دو

 • یکی‌از معدود کارهایی که در زندگی انسان‌ها از گذشته تا به امروز جای داشته و نقش عمیقی را هم ایفا می‌کند پخش موسیقی است که با پیشرفت تکنولوژی دیگر خبری از گرامافون و صفحه‌های موسیقی مخصوص آن نیست بلکه امروزه مردم با مقایسه اسپاتیفای رایگان و پریمیوم می‌توانند بهترین امکانات را براساس نیاز خود پیدا کرده و به میلیون‌ها نسخه آهنگ قدیمی و جدید دسترسی یابند.

  سرویس محبوب اسپاتیفای امکان دسترسی میلیون‌ها آهنگ، پادکست و موزیک ویدئو را از هنرمندان سراسر جهان به کاربران می‌دهد و به دو صورت رایگان و پرمیوم امکانات خود را در اختیار عاشقان موسیقی قرار می‌دهد؛ اما اینکه تفاوت اسپاتیفای پریمیوم و رایگان در چیست و چه امکانات منحصربه‌فردی دراین سرویس وجود دارد؟ پاسخی است که در فرق اسپاتیفای پریمیوم و رایگان به آن خواهیم پرداخت پس با ما همراه باشید.

  اسپاتیفای چیست؟

  Spotify یک سرویس پخش موسیقی آنلاین و آفلاین سوئدی است که امکان دسترسی به میلیون‌ها موسیقی، آلبوم، پادکست و موزیک ویدئو را به کاربران خود می‌دهد و از زمانی که این سرویس پرطرفدار برای اولین بار در سال 2008 طراحی و عرضه شد، بیش‌از 12 سال می‌گذرد و از آن زمان تاکنون تغییرات بسیار زیادی داشته که آن را به یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های پخش موسیقی تبدیل کرده است.

  مقایسه اسپاتیفای رایگان و پریمیوم

  یکی از قابلیت‌های جذاب این برنامه آن است که می‌توان به دو صورت رایگان و پرمیوم از آن استفاده کرد که هرکدام نیز محدودیت‌ها و مزایای منحصربه‌فردی دارند که قرار است در ادامه به مقایسه اسپاتیفای رایگان و پریمیوم بپردازیم و امکاناتی که در هر پلن برای کاربران فعال است را شرح دهیم.

  محصول مرتبط:

  خرید اسپاتیفای

  نگاهی کوتاه به امکانات اسپاتیفای

  • آرشیو موسیقی 70 میلیونی
  • امکان پخش موسیقی به صورت آنلاین و آفلاین
  • پخش موسیقی با بالاترین کیفیت (320کیلوبایت در ثانیه)
  • آرشیو میلیونی پادکست‌های رادیویی
  • امکان دانلود و ذخیره آهنگ‌ها در تلفن‌همراه
  • ایستگاه رادیویی اختصاصی
  • امکان Follow کردن خواننده موردعلاقه
  • امکان مشاهده آهنگ‌هایی که دوستانتان گوش می‌کنند
  • معرفی پلی‌لیست‌های مختلف توسط خود برنامه
  • امکان ساخت پلی‌لیست‌ و شخصی‌سازی آن
  • امکان به اشتراک گذاشتن پلی‌لیست‌های خود با دیگران

  تفاوت اسپاتیفای پریمیوم و رایگان

  تفاوت اسپاتیفای پریمیوم و رایگان

  برای آن‌که بتوانید بهتر به فرق اسپاتیفای پریمیوم و رایگان پی ببرید، جدول زیر را برای شما عزیزان تهیه کردیم تا با یک نگاه بتوانید تفاوت اسپاتیفای پریمیوم و رایگان را از یکدیگر تشخیص دهید.

  ویژگی‌ها اسپاتیفای رایگان اسپاتیفای پرمیوم
  حق اشتراک ماهیانه رایگان دانشجویی: 4.99 دلار

  فردی: 9.99 دلار

  دوکاربره: 12.99 دلار

  خانواده: 14.99 دلار

  آرشیو موسیقی امکان دسترسی به بیش‌از 70 میلیون موسیقی امکان دسترسی به بیش‌از 70 میلیون موسیقی
  دسترسی‌ها سیستم‌عامل اندروید و iOS، تلویزیون‌های هوشمند و کامپیوترهای شخصی سیستم‌عامل اندروید و iOS، تلویزیون‌های هوشمند و کامپیوترهای شخصی
  رد کردن آهنگ‌ها امکان رد کردن 6 آهنگ در یک ساعت بدون محدودیت
  تبلیغات پخش تبلیغات در هر 30 دقیقه بدون تبلیغات
  دانلودها امکان دانلود آهنگ‌ها وجود ندارد تا 10 هزار آهنگ در یک زمان
  کیفیت صدا نسخه وب: 128کیلوبایت در ثانیه

  نسخه موبایل: 160 کیلوبایت در ثانیه

  نسخه وب: 256 کیلوبایت بر ثانیه

  نسخه موبایل: 320 کیلوبایت در ثانیه

  ویژگی‌های خاص استریم موبایل پخش موسیقی به‌صورت آفلاین، استریم موبایل

   

  مقایسه اسپاتیفای رایگان و پریمیوم از لحاظ حق اشتراک

  همانطورکه در جدول بخش قبلی مشاهده می‌کنید اسپاتیفای به دو صورت رایگان و پرمیوم عرضه شده است که برای نسخه پولی آن 4 نوع پلن اشتراک برای کاربران وجود دارد که در این بخش قصد داریم به بررسی امکانات هریک از این پلن‌ها بپردازیم.

  اشتراک دانشجویی (Student)

  اگر دانشجو یا دانش‌آموز هستید می‌توانید از این پلن اشتراک استفاده کنید. اسپاتیفای این طرح را فقط برای افرادی که درحال تحصیل هستند درنظر گرفته و برای خرید این اشتراک نیاز است تا وضعیت تحصیل شما تایید شود؛ همچنین در این طرح یک محدودیت 4ساله وجود دارد بدین معناکه فقط به مدت چهار سال می‌توانید این اشتراک را تنها با پرداخت 4.99 دلار در ماه خریداری کنید و پس از آن می‌بایست پلن‌های اشتراک فردی یا دوکاربره را تهیه کنید.

  اشتراک فردی (Individual)

  معمول‌ترین پلن اشتراک در این برنامه که توسط بسیاری از کاربران خریداری می‌شود همین اشتراک فردی است که با پرداخت تنها 9.99 دلار تمام امکانات موجود در اسپاتیفای در اختیار مشترکان قرارمی‌گیرد.

  اشتراک دوکاربره (Duo)

  این اشتراک یک نکته جالب دارد و آن هم این است که با خریداری کردن این اشتراک و باپرداخت تنها 12.99 دلار در ماه دو کاربر به‌صورت همزمان و مشترک می‌توانند از امکانات برنامه اسپاتیفای استفاده کنند. اسپاتیفای در این حالت یک پلی‌لیست نیز به‌نام « Duo» ایجاد می‌کند که ترکیبی از سلیقه هردو کاربر است.

  اشتراک خانواده (Family)

  این اشتراک به کاربران تنها با پرداخت 14.99 دلار در ماه امکان استفاده از سرویس پخش موسیقی اسپاتیفای تا حداکثر 6 نفر را می‌دهد و همچنین با ایجاد یک پلی‌لیست مخصوص به‌نام «Family» تمام آهنگ‌های موردعلاقه کاربران این اشتراک را ترکیب می‌کند. یکی از نکات جالب درباره این پلن اشتراک آن است که والدین امکان مسدود کردن آهنگ‌های خاصی که دوست ندارند فرزندانشان گوش دهند را خواهند داشت و حالت مخصوصی برای کودکان به‌نام « Spotify Kids» درنظر گرفته است.

  اپل موزیک رقیب اصلی اسپاتیفای است؛ شما می‌توانید خرید اشتراک اپل موزیک را از سیب کده تجربه کنید.

   فرق اسپاتیفای پریمیوم و رایگان در کنترل‌های پخش

  فرق اسپاتیفای پریمیوم و رایگان

  بزرگ‌ترین تفاوت اسپاتیفای پریمیوم و رایگان در آن است که کنترل‌های پخش در نسخه رایگان بسیار محدود بوده و عملا شما هیچ کنترلی برروی پخش آهنگ‌های محبوب خود ندارید؛ برای مثال در نسخه رایگان شما تنها می‌توانید به‌صورت تصادفی آهنگ‌های یک آلبوم را گوش دهید و اجازه دارید 6 آهنگ را در یک ساعت رد کنید اما درباره نسخه پولی این برنامه همه‌چیز متفاوت است و اصلی‌ترین فرق اسپاتیفای پریمیوم و رایگان دراین‌جا فاش می‌شود چراکه شما قادر هستید هر آهنگ یا آلبومی را که دوست دارید جستجو کرده و به‌آن گوش دهید و اگر آهنگی را دوست نداشتید بدون هیچ محدودیتی رد کنید.

  سوالات متداول راجع به فرق اسپاتیفای پریمیوم و رایگان

  آیا می‌توان از اسپاتیفای به‌صورت رایگان استفاده کرد؟

  بله این برنامه به دو صورت رایگان و پرمیوم در دسترس تمام کاربران سیستم‌عامل اندروید، iOS و حتی کامپیوتر است.

  محدودیت‌های نسخه رایگان اسپاتیفای به چه صورت است؟

  یکی از بزرگ‌ترین محدودیت‌های نسخه رایگان این برنامه آن است که کاربران فقط می‌توانند آهنگ‌های یک آلبوم را به‌صورت پراکنده گوش دهند و 6 بار در یک ساعت آهنگ‌ها را رد کنند.

  اسپاتیفای چند پلن اشتراک دارد؟

  اسپاتیفای درحال حاضر در نسخه پولی خود از 4 پلن اشتراک به‌نام‌های دانشجویی، فردی، دوکاربره و خانواده پشتیبانی می‌کند.

  تبلیغات در دو نسخه رایگان و پرمیوم اسپاتیفای به چه صورت است؟

  در نسخه رایگان این برنامه تبلیغات هر 30 دقیقه یکبار پخش می‌شوند اما نسخه پولی آن فاقد هرگونه تبلیغات آزاردهنده است.

  کدام یک ارزشمندتر است؛ اسپاتیفای رایگان یا پرمیوم؟

  فرق اسپاتیفای پریمیوم و رایگان

  با بررسی و مقایسه اسپاتیفای رایگان و پریمیوم می‌توان نتیجه گرفت که نسخه رایگان این برنامه تنها برای کسانی مفید است که تاکنون از این برنامه استفاده نکردند و قصد دارند تا با محیط و امکانات منحصربه‌فرد آن آشنا شوند و اما نسخه پرمیوم آن یک نسخه تمام و کمال است که می‌تواند پاسخگوی نیاز شما به هنر موسیقی و حتی رادیو باشد.

  پس باتوجه به تفاوت اسپاتیفای پریمیوم و رایگان اگر عاشق موسیقی هستید و قصد دارید یک سرویس پخش موسیقی همه فن حریف را انتخاب کنید می‌توانید با نسخه رایگان این برنامه شروع کنید و سپس آن را به پرمیوم ارتقا دهید تا حس لذت از موسیقی برایتان دوچندان شود. امید است که با خواندن مقاله فرق اسپاتیفای پریمیوم و رایگان از سیب کده بتوانید بهترین تصمیم را در این زمینه بگیرید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.