ترفند های اسپاتیفای

ترفند های اسپاتیفای | جالب ترین ترفند های کاربردی اسپاتیفای

 • سرویس Spotify یکی‌از بزرگ‌ترین ابزارهای پخش موسیقی است که در مدت‌زمان کوتاهی پس‌از راه‌اندازی‌اش توانست هزاران کاربر را به خود جذب کند که البته این رقم درحال‌حاضر به بیش‌از 450 میلیون نفر می‌رسد و از آن‌جایی که افراد زیادی ازاین سرویس محبوب استفاده می‌کنند طبیعی است که همه کاربران با ترفند های اسپاتیفای آشنا نباشند تا نهایت لذت را در استفاده ازاین برنامه ببرند؛ اما جای هیچ نگرانی نیست چراکه دراین مطلب‌از سیب کده قصد داریم جالب ترین ترفند های کاربردی اسپاتیفای را بررسی کرده و شما را از نکات جالب اسپاتیفای آگاه کنیم تا در فرآیند جستجو و پخش موسیقی‌های محبوب خود همانند یک حرفه‌ای عمل کنید.

  11تا از بهترین ترفند های اسپاتیفای

  ترفند های کاربردی اسپاتیفای

  1. استفاده‌از پلی‌لیست کمکی

  یکی‌از ساده‌ترین ترفند های کاربردی اسپاتیفای استفاده از پلی‌لیست کمکی است که کافیست به کتابخانه شخصی خود رفته و با ضربه‌زدن برروی گزینه «+» یک پلی‌لیست ایجاد کرده و نام مناسبی را برایش انتخاب کنید و حالا بهترین اتفاق اینجا رخ می‌دهد که Spotify بسته به نام پلی‌لیست شما، آهنگ‌های مشابهی را پیشنهاد می‌کند و هرکدام که با حال و هوای شما همخونی داشت را می‌توانید با انتخاب گزینه «+» به پلی‌لیست خود اضافه کنید.

  1. سازماندهی پلی‌لیست‌ها با ایجاد پوشه

  اگر از کاربران قدیمی این سرویس محبوب باشید قطعا پلی‌لیست‌های فراوانی در کتابخانه شخصی خود دارید و ممکن است این موضوع برای شما آزاردهنده باشد که البته یکی‌از نکات جالب اسپاتیفای برای این‌گونه افراد آن است که با ایجاد یک پوشه می‌توانند پلی‌لیست‌های خود سازماندهی و مرتب کنند و تنها کاری که باید انجام دهید آن است که در نسخه دسکتاپ spotify برروی File کلیک کنید یا کلید میانبر Shift + Command + N را بزنید و حالا پلی‌لیست‌های انتخابی خود را در جهت این پوشه بکشید و رها کنید.

  1. استفاده‌از حالت Data Saverنکات جالب اسپاتیفای

  اگر جزو آن‌دسته‌از عاشقان موسیقی هستید که در مکان‌های مختلفی به موسیقی گوش می‌دهید و از اینترنت موبایل خود استفاده می‌کنید، یکی‌از بهترین ترفند های اسپاتیفای برای صرفه‌جویی در مصرف اینترنت استفاده‌از حالت Data Saver است.

  بررسی راه های کاهش و میزان مصرف اینترنت اسپاتیفای

  1. ویژگی Crossfade را امتحان کنیدترفند های اسپاتیفای

  ویژگی  Crossfadeاز محبوب‌ترین ترفند های کاربردی اسپاتیفای برای کاربرانی است که دوست دارند پس‌از تمام شدن یک آهنگ، بی‌وقفه آهنگ بعدی پخش شود دراین بین هیچ مکسی وجود نداشته باشد که برای انجام این‌کار کافیست به بخش تنظیمات پنل خود رفته و نوار Crossfade را برروی 12 ثانیه تنظیم کنید و دکمه Gapless را روشن کنید. حالا اگر آهنگی به‌انتها نزدیک باشد می‌توانید شروع موسیقی بعدی را گوش دهید.

  1. ایجاد فضای خصوصی با Private sessionترفند های کاربردی اسپاتیفای

  اگر دوستانتان شما را در Spotify دنبال کرده‌اند، قطعا می‌دانند که دراین برنامه شما به چه آهنگ‌هایی گوش می‌دهید. حالا اگر می‌خواهید یک فضای خصوصی داشته و دوستانتان از آهنگ‌هایی که پخش می‌کنید خبر نداشته باشند با رفتن به تنظیمات ویژگی Private session را روشن کرده و با نکات جالب اسپاتیفای از آهنگ‌های محبوب خود لذت ببرید.

  1. پخش موسیقی همراه دوستان خود با Group Sessionنکات جالب اسپاتیفای

  برخلاف ویژگی قبلی که درآن یک فضای خصوصی برای خود ایجاد می‌کردید اما دراین ویژگی قادر خواهید بود تاحداکثر 5 نفراز دوستانتان را دعوت کرده و همزمان بایکدیگر به آهنگ‌های محبوب خود گوش دهید. برای انجام این‌کار کافیست برروی گزینه «Device» کلیک کرده و دکمه Start session را بزنید و به‌سادگی دوستان خود را برای پیوستن به آن دعوت کنید. این ویژگی یکی‌از بهترین ترفند های اسپاتیفای درزمان مهمانی و دورهمی‌های شما است که اگر بلندگو ندارید گوشی‌های خود را درکنار هم گذاشته و یک فضای جذاب ایجاد کنید.

  1. موسیقی خودرا از هرجایی کنترل کنید

  یکی‌از نکات جالب اسپاتیفای آن است که این برنامه تقریبا از همه پلتفرم‌ها پشتیبانی می‌کند و همین امر سبب می‌شود تا بتوانید آهنگ‌های محبوب خود را از هردستگاهی کنترل کنید. کافیست به سیری بگویید که آهنگی را در Spotify پخش کند و سپس آن را در تلفن خود کنترل کنید. ادغام چند پلتفرم از ترفند های کاربردی اسپاتیفای است که به شما این امکان را می‌دهد تا هنگام بازی با ایکس باکس یا پلی‌استیشن نیز موسیقی پخش کنید.

  1. فایل‌های محلی را اضافه کنیدترفند های اسپاتیفای

  یکی‌از جالب‌ترین ترفند های اسپاتیفای آن است که می‌توانید فایل آهنگ‌هایی که در دستگاه خود دارید را اضافه کرده و در خود اسپاتیفای آن‌ها را پخش کنید. برای انجام این‌کار کافیست به بخش تنظیمات رفته و گزینه « Local Files» را روشن کنید که با این‌کار تمام فایل آهنگ‌های شما با برنامه Spotify همگام‌سازی می‌شوند و می‌توانید به‌راحتی آن‌ها را پخش کنید.

  چطور از اسپاتیفای دانلود کنیم؟

  1. جستجوی هوشمند در Spotify

  بسیاری‌از کاربران در جستجوی آهنگ‌های موردنظر خود مشکل دارند و این موضوع را نمی‌دانند که با ترفند های کاربردی اسپاتیفای در زمینه جستجوی پیشرفته می‌توانند هرچیزی را پیدا کنند. تنها کاری که باید انجام دهید آن است که نام خواننده آهنگ موردنظر خود را جستجو کرده و عبارت « XYZ Year: 1990-1995» را اضافه کنید و درنتیجه این کد فقط آهنگ را دربازه زمانی خاص جستجو می‌کند و همچنین برخی‌از کلمات کلیدی جستجوی پیشرفته را در ادامه برای راحتی شما عزیزان قرارداده‌ایم.

  Year: سال خاصی را نمایش می دهد.

  Genre: موسیقی را از یک ژانر خاص نمایش می دهد.

  Label: موسیقی منتشر شده توسط لیبل را نمایش می دهد

  Isrc: آهنگ ها را با شماره شناسه طبق کد استاندارد بین المللی ضبط نمایش می دهد.

  Upc: آلبوم هایی را با شماره شناسه مطابق با کد محصول جهانی نمایش می دهد.

  1. مخفی کردن آهنگ از پلی‌لیست

  اگر نمی‌خواهید آهنگ خاصی را در پلی‌لیست خود به کسی نشان دهید می‌توانید از نکات جالب اسپاتیفای دراین زمینه استفاده کنید. برای انجام این‌کار کافیست آن آهنگ را پنهان کنید که این قابلیت ازطریق گزینه « Hide this song» صورت می‌گیرد و آن آهنگ دیگر در پلی‌لیست شما پخش نمی‌شود.

  1. جستجوی نسخه ریمیکس آهنگ‌ها

  برنامه spotify طوری طراحی شده‌است که همه می‌توانند از محتوای آن استفاده کنند بااین‌حال بسیاری از مردم نسخه تغییریافته آهنگ‌ها را که ریمیکس نام دارد ترجیح می‌دهند؛ یکی‌از ترفند های اسپاتیفای امکان بررسی نسخه‌های مختلف یک آهنگ یا آلبوم را ازطریق گزینه « X More Releases» در پایین آلبوم یا آهنگ درحال‌پخش برای کاربران امکان‌پذیر می‌کند.

  سوالات متداول ترفند های اسپاتیفای

  برای صرفه‌جویی در مصرف اینترنت چه کاری می‌توانیم بکنیم ؟

  یکی‌از ترفند های اسپاتیفای دراین زمینه قابلیت Data Saver است که با فعال کردن آن حجم اینترنت مصرفی شما کاهش می‌یابد.

  آیا دوستانم از آهنگ‌هایی که گوش می‌دهم اطلاع پیدا می‌کنند؟

  بله؛ اگر جزو دنبال‌کننده‌های شما باشند می‌توانند ببیند چه آهنگ‌هایی را پخش می‌کنید اما بااستفاده‌از دکمه Private session می‌توانید یک فضای خصوصی برای خود ایجاد کنید.

  آیا در اسپاتیفای امکان گوش دادن به موسیقی همزمان درچند دستگاه وجود دارد؟

  بله؛ شما بااستفاده‌از قابلیت Group Session می‌توانید تا 5 نفر از دوستان خود را دعوت کرده و همزمان یک آهنگ را در دستگاه‌های دعوت‌شده پخش کنید.

  آیا می‌توان از اسپاتیفای به‌عنوان پخش‌کننده فایل‌های محلی نیز استفاده کرد؟

  بله؛ اگر فایل آفلاین آهنگ‌های محبوبتان را در دستگاه خود دارید با روشن کردن گزینه «Local Files» می‌توانید آن‌ها را در اسپاتیفای همگام‌سازی کرده و پخش کنید.

  لذت پخش موسیقی با ترفند های اسپاتیفای

  ترفند های کاربردی اسپاتیفای

  همان‌طورکه در ابتدای جالب ترین ترفند های کاربردی اسپاتیفای به‌آن اشاره کردیم؛ محبوب‌ترین سرویس پخش موسیقی نیز می‌تواند نکات ریز و جالبی داشته باشد که هر کاربری از آن خبر ندارد و درنتیجه می‌تواند در تجربه موسیقی گوش دادن شما تاثیر بگذارد. امیدواریم که با خواندن نکات جالب اسپاتیفای بتوانید نهایت لذت را از موسیقی‌های محبوب خود ببرید.

  مطالعه مطالب زیر را از دست ندهید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.