مقایسه اپل موزیک و تیدال

مقایسه اپل موزیک و تیدال

 • پیشرفت تکنولوژی و استقبال روزافزون مردم از هنرمندان و موسیقی‌های برجسته سبب شد تا سرویس‌های زیادی دراین حوزه طراحی و عرضه شوند که دراین میان  اپل موزیک و تیدال هردو جزو ابزارهای پخش موسیقی پیشرو و محبوب هستند که هرکدام خدمات و امکانات متفاوتی را دراختیار کاربران قرار می‌دهند و می‌توان حدس زد که مقایسه اپل موزیک و تیدال می‌تواند یک جنگ سخت و طاقت‌فرسا باشد چراکه هردو سرویس از سال 2015 تاکنون در زمینه پخش موسیقی فعالیت کرده و تونسته‌اند حجم زیادی‌از عاشقان موسیقی و هنرمندان را به خود جذب کنند.

  بنابراین سخت‌ترین سوالی که می‌توانیم از خودمان بپرسیم آن است که کدام یک را انتخاب کنیم؟ Apple Music یا Tidal ؟ خب جای هیچ نگرانی نیست چراکه ما اینجا هستیم تا با بررسی تفاوت اپل موزیک و تیدال شما را در تصمیم‌گیری نهایی خود یاری دهیم؛ پس تاانتها همراه ما باشید…

  بررسی اجمالی سرویس‌های اپل موزیک و تیدال

  اولین قدم برای مقایسه اپل موزیک و تیدال آن است که این دوسرویس محبوب را به‌صورت عمیق‌تر بشناسیم یعنی بدانیم که این دو چه‌چیزی هستند و چه تاریخچه‌ای دارند تا با آگاهی بیشتر نسبت‌به آن‌ها قضاوت کنیم.

  Apple Music چیست؟

  تفاوت اپل موزیک و تیدال

  سرویس اپل موزیک اولین‌بار در 30 ژوئن سال 2015 توسط شرکت اپل به عاشقان موسیقی معرفی شد که درآن کاربران امکان پخش میلیون‌ها موسیقی، موزیک ویدئو و رادیو را خواهند داشت. بزرگ‌ترین تفاوت اپل موزیک و تیدال در آرشیو موسیقی این سرویس است که تاکنون به‌بیش‌از 90 میلیون ترک موسیقی فارسی و غیرفارسی رسیده همچنین 30هزار پلی‌لیست جذاب و متنوع را در کارنامه خود دارد. اما امکانات این سرویس محبوب به همین‌جا ختم نمی‌شود در ادامه لیستی‌از تمام خدماتی که با خرید اشتراک اپل موزیک به‌دست خواهید آورد را برای شما عزیزان تهیه کرده‌ایم.

  • پخش نامحدود موسیقی به‌صورت آنلاین
  • امکان دانلود و پخش آهنگ‌ها به‌صورت آفلاین
  • ایستگاه رادیویی زنده به‌نام Beast 1
  • پیشنهادات موسیقی به‌کمک هوش مصنوعی
  • نمایش متن موسیقی درحال‌پخش
  • امکان همگام‌سازی محتوا کتابخانه با iTunes و iCloud
  • پشتیبانی‌از تمام پلتفرم‌های موبایل و لپتاپ
  • دسترسی به قابلیت‌های Spatial Audio و Lossless audio بدون هزینه اضافه
  • پشتیبانی‌از دستیار صوتی اپل (سیری)

  Tidal چیست؟

  مقایسه اپل موزیک و تیدال

  تیدال نیز درست همانند اپل موزیک یک سرویس پخش موسیقی آنلاین است که موسیقی باکیفیت را به‌صورت مستقیم از هنرمند به مشترکان خود می‌رساند با‌این تفاوت‌ که تمام موسیقی‌های موجود دراین برنامه نسخه استودیویی بوده و در بالاترین کیفیت ممکن قرار دارند. تیدال نیز درطی فعالیت خود تاکنون توانسته 80 میلیون ترک موسیقی را در آرشیو خود جمع‌آوری کند و علاوه‌بر موسیقی شما مجموعه‌ای از پادکست‌ها، کنسرت‌های زنده و موزیک ویدئوها را خواهید داشت. بارزترین تفاوت اپل موزیک و تیدال درآن است که این سرویس تنها دو طرح اشتراکی را به کاربران ارائه می‌دهد که در بخش بعدی قصد داریم به‌صورت جامع‌تر پلن‌های اشتراک این دو سرویس را باهم مقایسه کنیم.

  مقایسه پلن‌های اشتراک اپل موزیک و تیدال

  حالا که با ماهیت و امکانات اپل موزیک و تیدال تاحدودی آشنا شدید، وقت آن رسیده که دراین بخش‌از مقایسه اپل موزیک و تیدال پلن‌ها و هزینه اشتراک هردو سرویس را بررسی کنیم.

  پلن‌های اشتراک Apple Music

  اولین تفاوت اپل موزیک و تیدال دراین زمینه اشتراک رایگان 1 ماهه است که اپل موزیک برای کاربران تازه‌وارد خود درنظر گرفته تا دراین مدت به‌صورت تقریبی با محتوا و محیط برنامه آشنا شوید و پس‌از اتمام این اشتراک سرویس اپل موزیک سه طرح پیشنهادی به شما ارائه می‌دهد که نسبت‌به نیاز خود باید یکی را انتخاب کنید.

  طرح اول اشتراک فردی این سرویس است که هزینه آن 9.99 دلار در ماه است و برای دانشجویان این رقم به 4.99 دلار درماه کاهش می‌یابد؛ طرح دوم اشتراک خانوادگی است که هزینه آن 14.99 دلار درماه است و طرح سوم اشتراک ویس پلن است که هزینه آن نیز 4.99 دلار درماه است.

  مقایسه اپل موزیک رایگان و پولی

  پلن‌های اشتراک Tidal

  اما با مقایسه اپل موزیک و تیدال در زمینه اشتراک نتیجه می‌گیریم که تیدال در دونسخه رایگان و پلاس (HiFi و HiFi Plus) به کاربران ارائه می‌شود که در اشتراک رایگان آن کیفیت موسیقی‌ها تا 160 کیلوبایت برثانیه هستند و ازطرف دیگر هزینه دو طرح پلاس این سرویس که HIFi و HiFi Plus نام دارند به‌ترتیب 9.99 دلار درماه و 19.99 دلار درماه است که کیفیت موسیقی را تا 1411 کیلوبایت برثانیه ارائه می‌دهد.

  تفاوت اپل موزیک و تیدال در آرشیو موسیقی

  تفاوت اپل موزیک و تیدال

  پس‌از گذراندن بحث قیمت و هزینه اشتراک وقت آن است که با مقایسه اپل موزیک و تیدال در زمینه آرشیو موسیقی و گنجایش کتابخانه در هر سرویس، یک قدم به انتخاب نهایی خود نزدیک‌تر شویم.

  آرشیو موسیقی Apple Music

  اپل موزیک درطول فعالیت خود در زمینه پخش موسیقی تاکنون توانسته بیش‌از 90 میلیوم ترک موسیقی را جمع‌آوری کند که البته حجم زیادی‌از این محتوا برخاسته‌از سرویس قدیمی اپل به‌نام آیتونز است چراکه پیش‌از اپل موزیک، سرویس آیتونز و موزیک وظیفه پخش موسیقی برای کاربران آیفون را به‌دوش می‌کشیدند. اصلی‌ترین تفاوت اپل موزیک و تیدال دراین بخش، به میزان گنجایش کتابخانه هردو سرویس بازمیگردد که در اپل موزیک شما می‌توانید تا 100هزار آهنگ را دانلود و به کتابخانه خود اضافه کنید و البته این نکته را فراموش نکنید که برای دریافت جای بیشتر می‌توانید آهنگ‌های محبوب خود را در سرویس ابری iCloud همگام‌سازی کرده و در دستگاه‌های مختلف پخش کنید.

  آرشیو موسیقی Tidal

  با مقایسه اپل موزیک و تیدال می‌توان نتیجه گرفت که آرشیو موسیقی این سرویس کمی محدودتر از اپل موزیک است و درطول فعالیت خود تاکنون توانسته 60 میلیون ترک موسیقی را جمع‌آوری کند. این سرویس همچنین 250هزار موزیک ویدئو اختصاصی را به مشترکان خود ارائه می‌دهد.

  مقایسه ویژگی‌ها و جستجوی موسیقی

  مقایسه اپل موزیک و تیدال

  آخرین بخش‌از مقایسه اپل موزیک و تیدال را به بررسی کنترل‌های موجود در برنامه و نحوه جستجوی موسیقی اختصاص داده‌ایم که درواقع هرکدام تجربه کاربری بهتری داشته باشند برنده نهایی ما خواهند بود.

  ویژگی‌های Apple Music

  سرویس اپل موزیک فهرست کاملی‌از ویژگی‌های موردنیاز برای جستجوی آهنگ‌های موردعلاقه شما را دارد. برای مثال ایستگاه رادیویی Beast 1 این سرویس به شما اجازه می‌دهد تا نمایش‌های ویژه هنرمندان را به‌صورت زنده دنبال کنید و مکانی عالی برای ساختن ایستگاه رادیویی شخصی شما است تا هنرمندان محبوب خود را به‌آن اضافه کرده و به دوستان خود معرفی کنید.

  بخش « For You» آهنگ‌هایی که شما بیشتر‌از همه گوش می‌دهید را دنبال کرده و براساس علایق و تاریخچه جستجو، پیشنهادات مشابهی را دراختیار شما قرار می‌دهد و همچنین در بخش « New Music Mix» می‌توانید 25 آهنگی که جدیدا منتشر شده‌اند را دریک پلی‌لیست شخصی داشته باشید.

  با 10 عدد از ویژگی ها و ترفند استفاده از اپل موزیک آشنا شوید

  ویژگی‌های Tidal

  تفاوت اپل موزیک و تیدال دراین بخش بسیار محسوس است چراکه این سرویس بیشتر هنرمندمدار است و ویژگی‌های محدودی را برای کاربران طراحی کرده. این سرویس پلی‌لیست‌ها، آهنگ‌ها و آلبوم‌هایی را برای پیشنهاد دراختیار مشترکان HiFi قرار می‌دهد و کاربران می‌توانند آهنگ‌ها را براساس یک موضوع خاص انتخاب کنند و همچنین بخشی برای 20 آهنگ برتر وجود دارد که کاربران می‌توانند بهترین آهنگ‌های هفته را درآن‌جا پیدا کنند.

  سوالات متداول مقایسه اپل موزیک و تیدال

  آیا اپل موزیک و تیدال رایگان هستند؟

  سرویس اپل موزیک هیچ نسخه رایگانی ندارد اما برای کاربران تازه‌وارد خود 1 ماه اشتراک رایگان درنظر گرفته است اما درمقابل تیدال در دو نسخه رایگان و پلاس عرضه می‌شود.

  کیفیت پخش موسیقی در اپل موزیک و تیدال چگونه است؟

  نهایت کیفیت موسیقی‌ها در اپل موزیک 320 کیلوبایت درثانیه است و این درحالی‌است که تیدال موسیقی‌های خود را با کیفیت 1411 کیلوبایت برثانیه عرضه می‌کند.

  آرشیو موسیقی اپل موزیک بهتر است یا تیدال؟

  اپل موزیک به‌دلیل پیشینه قدیمی خود یعنی سرویس آیتونز، توانسته تاکنون 90 میلیون ترک موسیقی را جمع‌آوری کند درحالی‌که این رقم در تیدال به 70 میلیون می‌رسد.

  برنده میدان کیست؛ اپل موزیک یا تیدال؟

  تفاوت اپل موزیک و تیدال

  امروزه سرویس‌های پخش موسیقی فراوانی در گوشه و کنار جهان پیدا می‌شوند که اپل موزیک و تیدال نیز جزو کوچکی ازاین جامعه محسوب می‌شوند اما حضور پررنگ و ویژگی‌های منحصربه‌فردی که هرکدام به کاربران ارائه داده‌اند سبب شده تا جزو محبوب‌ترین‌ها باشند و درنتیجه مقایسه اپل موزیک و تیدال اولین چیزی است که عاشقان موسیقی به سراغش می‌روند. امید است که شماهم با خواندن این مطلب از سیب کده به تفاوت اپل موزیک و تیدال پی برده باشید و با آگاهی کامل نسبت‌به خرید هرکدام اقدام کنید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۴ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.