محصولاتی که اپل در سال 2021 معرفی می کند

 • بر اساس آنچه که تاکنون می دانیم، شرکت اپل، تعداد زیادی محصول هیجان انگیز را در دست ساخت دارد. در این مقاله، تمام محصولات اپل در سال 2021 را که انتظار داریم چه براساس شایعات فعلی و چه بر اساس اطلاعات منتشر شده از قبل، عرضه گردند، گردآوری کرده ایم.

  محصولاتی که اپل در سال 2021 معرفی می کند

  انتظار داریم سال 2021، به دلیل تمرکز مجدد بر روی مک، سال هیجان انگیزی برای اپل باشد. شرکت اپل، از اولین تراشه سیلیکونی خود برای مک، در اواخر سال 2020 رونمایی کرد. تراشه های M1
   اپل، به طرز غیر منتظره ای پر قدرت بودند. براساس شایعات، در سال 2021، از مدل های جدید iMacs
  و مک بوک پرو، رونمایی می گردد، که حتی بهتر از تراشه های سیلیکونی اپل کار می کنند. همچنین می توانیم روی مدل های جدید آیفون 13، اپل واچ سری 7، ایرپاد به روز شده، اپل تی وی جدید و غیره نیز حساب باز کنیم. ما تمام محصولات اپل در سال 2021، را چه براساس شایعات فعلی و چه بر اساس اطلاعات منتشر شده از قبل، قرار است عرضه گردند، گردآوری کرده ایم.

  محصولات اپل در سال 2021 (نیمه اول سال)

  • آی مک اپل سیلیکون(Apple Silicon iMac)

  شرکت اپل، در حال کار بر روی چندین مدل جدید آی مک، از جمله مدل های سطح بالا و سطح پایین است که دارای تراشه های سیلیکونی اپل می باشند. شایعاتی در مورد طراحی مجدد آی مک نیز وجود دارد که دارای “زبان طراحی iPad Pro” با حاشیه هایی باریک تر و اندازه صفحه نمایش 23 تا 24 اینچی می باشد.

  c0a87c34 3f98 5d2b aa82 688541d4d046

  این Mac شاید بتواند جایگزین بهتری برای مدل فعلی ۲۱/۵ اینچی باشد، که احتمالاً، به همان اندازه نسخه موجود خواهد بود، البته در صورتی که اپل اندازه قاب آن را به مقدار زیادی کاهش دهد. اپل در حال  طراحی تراشه های سیلیکونی خود، با ویژگی 16 هسته پر قدرت و چهار هسته با بازدهی بالا است، اما مدل های سطح بالای دسکتاپ آن می تواند تا 32 هسته با کارایی بالا نیز داشته باشد، که شاید بتواند جایگزین آی مک پرو شود. این شرکت، همچنین، به برخی پیشرفت های قابل توجه در عملکرد GPU نیز دست یافته است.

  انتظار می رود، یکی از محصولات اپل در سال 2021، آی مک های جدیدی باشد که در ماه های بهار تا پاییز  عرضه می شوند، بنابراین ممکن است اوایل سال، شاهد مدل بسیار شایع 23 تا 24 اینچی باشیم و در اواخر سال نیز، مدل رده بالاتری به دنبال آن منتشر گردد.

  • نسل سوم ایرپاد(AirPods)، یکی از محصولات اپل در سال 2021

  اپل، مشغول کار بر روی نسل سوم ایرپاد است که دارای فاکتورهای مشابه ایرپاد پرو می باشد، و از ساقه ای کوتاه تر و گوشگیرهای سیلیکونی قابل تعویض برخوردار است.

  AirPods3

  در حالی که انتظار می رود ایرپاد جدید همانند ‌ایرپاد پرو به نظر برسد، اما گوشواره های نسل سوم مقرون به صرفه تر بوده و از ویژگی های سطح بالاتری مانند حذف نویز اکتیو برخوردار نیستند. گفته می شود که اپل در حال توسعه یک تراشه بیسیم جدید است که می تواند در ‌ایرپاد 3 گنجانده شود و عمر باتری را بهبود بخشد.

  در حال حاضر اطلاعات زیادی درباره این ‌ایرپاد موجود نیست، اما انتظار داریم در نیمه اول سال 2021، احتمالاً در سه ماهه اول آن به بازار عرضه گردد.

  • آیپد پرو(iPad Pro)

  شایعات پی در پی حکایت از آن دارد که شرکت اپل، بر روی نسخه جدیدی از ‌آیپد پرو 9/12 اینچی کار می کند، بنابراین، با این تبلت انتظار می رود، که یک نمایشگر mini-LED را خلق کند. بیشتر خبرها در رابطه با آیپد 9/12 اینچی است، اما ممکن است یک مدل جدید 11 اینچی نیز در کار باشد.

  Apple new iPad Pro 03182020

  نمایشگرهای مینی LED اپل، تقریباً از 10000 ال ای دی که اندازه هر کدام نیز کمتر از 200 میکرون است، ساخته شده اند.

  احتمال دارد، این نمایشگرهای مینی LED اپل، تقریباً از 10000 ال ای دی که اندازه هر کدام نیز کمتر از 200 میکرون است، ساخته شده باشند. فناوری مینی ال ای دی، امکان طراحی محصولی باریک تر و سبکتر را فراهم می نماید، که همچنین، عملکردی چشمگیر و پوشش گسترده ای از طیف رنگی، کنتراست و HDR(دامنه دینامیکی) بالا و نوردهی موضعی(local dimming) را نیز به دنبال دارد. با ویژگی دیمینگ یا نوردهی موضعی، بخش هایی از نور پس زمینه، جهت بهبود کنتراست تصاویر، روشن و خاموش می شود.

  همچنین شایعاتی درباره عرضه آیپد پرو OLED در سال 2021 وجود دارد، اما بعید به نظر می رسد که اپل قصد معرفی دو فناوری جدید نمایشگر را در طول یک سال داشته باشد و تحلیلگران اظهار داشتند که آیپد OLED زودتر از سال 2022 عرضه نخواهد شد.

  در کنار نمایشگر مینی LED ، آیپد پرو به روز شده می تواند، از قابلیت اتصال G5، به آیفون هایی که دارای تراشه های G5 هستند، برخوردار باشد و انتظار می رود تراشه X14A قدرتمندتری، مشابه تراشه استفاده شده در مک های ‌M1‌ داشته باشد. همچنین خبرهایی در مورد قلم جدید اپل با رنگ سیاه شنیده ایم، اما اطلاعات مربوط به آن، هنوز تأیید نشده است.

  تولید mini-LED آیپد پرو، در سه ماهه چهارم سال 2020 آغاز شده است، بنابراین می تواند یکی از محصولات اپل در سال 2021 باشد.

  • به روز رسانی های نرم افزاری در ماه ژوئن

  اپل هر ساله کنفرانس جهانی توسعه دهندگان را برگزار می نماید، از این رو، سال 2021 نیز انتظار داریم که شاهد این کنفرانس برای iOS 15، iPadOS 15 ، watchOS 8 ، tvOS 8  و macOS 12  باشیم.

  این شرکت، در گذشته هم از شماره های افزایشی برای آپدیت macOS استفاده می کرد، اما با توجه به اینکه قبلاً، به روز رسانی های نرم افزاری با شماره macOS 11.1  را داشته ایم، می توانیم فرض کنیم که اکنون، تعداد کل آپدیت های macOS، مشابه به روز رسانی های iOS افزایش می یابد.

  محصولات اپل در سال 2021 (نیمه دوم سال)

  • مک بوک پرو 1/14 و 1/16 اینچی، یکی دیگر از محصولات اپل در سال 2021

  اپل در حال طراحی مجدد مدل های مک بوک پرو است، که می تواند با صفحه نمایشی به اندازه 1/14 و 1/16 اینچی، جایگزین مدل های موجود 1/13 و 16 اینچی مک بوک پرو شود. حالا که سطح ابتدایی مک بوک پرو 13 اینچی، دارای تراشه سیلیکون اپل است، انتظار می رود، که شرکت اپل، تراشه های سیلیکون خود را به بقیه محصولات مک بوک پرو نیز گسترش دهد.

  16inchrmbpcomparison

  هر دو مدل می توانند حاشیه های باریک تری را، جهت برخورداری از صفحه نمایشی بزرگتر داشته باشند. شایعاتی مبنی بر مجهز بودن مک بوک پروی جدید، به نمایشگرهای  mini-LED وجود دارد که می تواند منجر به برخی از پیشرفت های اساسی در کیفیت نمایشگر گردد. با توجه به اینکه، نمایشگرهای مینی ال ای دی، گران هستند، ممکن است این تکنولوژی، تنها به مدل های رده بالاتر محدود شود.

  اپل در حال کار بر روی تراشه های سیلیکونی جدید خود است که در نوت بوک های نسل بعدی مورد استفاده قرار می گیرد. برخی از این تراشه ها، 16 هسته پر قدرت و چهار هسته با کارایی بالا دارند، همچنین اپل، در حال توسعه پردازنده های 16 و  32 هسته ای GPU(کارت گرافیک) است.

  • آیفون 13

  انتظار داریم، یکی دیگر از محصولات اپل در سال 2021، که چهار مدل آیفون 13 در اندازه هایی مشابه آیفون 12، در دو مدل 6.1 اینچی، یک مدل 6.7 اینچی و یک مدل 5.4 اینچی می باشد، در دسترس قرار گیرد. دو عدد از این آیفون ها، دارای مدلی بالاتر از “Pro” و دو مدل دیگر ارزان تر خواهند بود.

  A5Jd3Xi2DEugB4WPNfsXHW 768 80

   از شرکت اپل انتظار می رود، از همان طراحی کلی استفاده نماید، اما حداقل یکی از آیفون هایی که به بازار عرضه می کند، به صورت بالقوه می تواند دارای طراحی بدون پورت باشد، که هیچ درگاه لایتینگی در آن دیده نمی شود. یکی دیگر از محصولات اپل در سال 2021، آیفون بیسیم می باشد، که این دستگاه، محدود به شارژ کردن با شارژرهای مبتنی بر Qiیا یک شارژر مگ سیف (MagSafe) است.

  آیفون های جدید می توانند دارای نمایشگرهای 120 هرتزی “پروموشن” با عملکردی نرم تر، همراه با فناوری جدید دوربین، تراشه سریعتر A15 و تراشه مودم G5 به روز شده، از کوالکام(Qualcomm) باشند.

  چندین شایعه دیگر نیز وجود دارد که نشان می دهد اپل در حال کار بر روی آیفون هایی با Face ID و Touch ID در زیر نمایشگر است، و ممکن است سال 2021، شاهد این فناوری باشیم، اما این فقط در حد شایعه است، و می تواند تغییر کند.

  • آیفون SE Plus، یکی از محصولات اپل در سال 2021

  شرکت اپل در سال 2020، نسخه جدیدی از آیفون SE را با طراحی به سبک آیفون 8 معرفی کرد و ممکن است، یکی دیگر از محصولات اپل در سال 2021، نسخه جدیدی از طراحی مجدد “Plus” باشد. تحلیلگر اپل، مینگ چی کو می گوید که این شرکت، بر روی آیفون ” SE” Plus کار می کند که از طراحی تمام صفحه، بدون Face ID و دارای سنسور اثر انگشت “Touch ID” در کنار دکمه پاور دستگاه، بهره می برد.

  این مدل، مشابه طراحی آیپد ایر است که به صورت تمام صفحه ساخته شده است، اما بدون Face ID است. در عوض ‌آیپد ایر(iPad Air) از دکمه پاور Touch ID استفاده می کند. پیش بینی می شود آیفون ” SE” Plu، از یک نمایشگر 6/1 اینچی، دوربین دوگانه و احتمالاً از پشتیبانی G5 برخوردار باشد، که همین امر آن را به آیفون 12‌ شبیه خواهد کرد. در ابتدا شایعه شده بود که در اوایل سال 2021 به بازار خواهد آمد، اما اکنون مینگ چی کو معتقد است که در نیمه دوم سال 2021 شاهد درخشش آن خواهیم بود.

  با این حال، تحلیلگران Barclays اعتقادی به به روز رسانی آیفون  SE توسط شرکت اپل، در آینده ای نزدیک ندارند. تحلیلگر راس یانگ، اظهار کرده است که نسخه به روز شده ای از آیفون  SE تا سال 2022 وجود نخواهد داشت، بنابراین امسال تضمینی برای عرضه این دستگاه وجود ندارد.

  • اپل واچ سری 7 و SE 2 ، یکی دیگر از محصولات اپل در سال 2021

  اپل، سالانه مدل های جدیدی از اپل واچ را معرفی می کند و پیش بینی می شود، که اپل واچ سری 7، یکی دیگر از محصولات اپل در سال 2021 باشد. در حال حاضر، اطلاعات زیادی در مورد سری 7 در دست نیست، اما دارای قابلیت های سلامتی جدیدی می باشد، و دارای دکمه های حالت جامد است و نیازی به کلیک فیزیکی نخواهد داشت.

  apple watch series 7 release date price and rumours group thumb1200 4 3

  اپل در حال تحقیق بر روی روشی جهت اندازه گیری غیر تهاجمی سطح گلوکز خون می باشد، اما هنوز مشخص نیست که آیا این نوع حسگرها در اپل واچ 2021 گنجانده خواهد شد یا خیر.

  یکی دیگر از محصولات اپل در سال 2021، نسخه جدیدی از اپل واچ SE می باشد. این شرکت در سال 2020، اپل واچ SE را به عنوان جایگزینی ارزانتر برای سری 7 معرفی کرد که هنوز هم از فناوری مدرن برخوردار است.

  • آی مک اپل سیلیکون سطح بالاتر(پرو؟)

  همانطور که در بالا گفته شد، اپل در حال کار بر روی چندین نسخه از ‌آی مک است، از جمله یک مدل رده بالاتر با تراشه سیلیکون پر قدرت اپل. بلومبرگ مدعی شده است که اپل، مدل های جدید آی مک را در زمان های مختلفی روانه بازار می کند، بنابراین در اواخر سال می توانیم شاهد این مدل رده بالاتر باشیم.

  دیگر محصولات اپل با تاریخ انتشار نامشخص

  • ایرپاد پرو(AirPods Pro)

  اپل در حال ساخت نسخه جدیدی از ‌ایرپاد پرو، که از طراحی جمع و جورتر و تراشه بیسیم جدید برخوردار است، می باشد. نسخه نسل بعدی دارای شکل گردتری است که از نظر طراحی به هدفون های بدون سیم شرکت هایی مانند گوگل و سامسونگ، نزدیک تر است.

  بر اساس نشتی های سخت افزاری، این احتمال وجود دارد که ‌ایرپاد پرو 2، در دو اندازه مختلف ارائه گردد، اما این مسئله هنوز مورد تأیید قرار نگرفته است.

  MWP22

  بر اساس نشتی های سخت افزاری، این احتمال وجود دارد که ‌ایرپاد پرو 2، در دو اندازه مختلف ارائه گردد، اما این مسئله هنوز مورد تأیید قرار نگرفته است.

  • آیپد مینی 6 (iPad Mini 6)

  به گفته تحلیلگر اپل، مینگ چی کو، اپل در حال کار بر روی نسخه جدیدی از آیپد می باشد که سایز آن 5/8 تا 9 اینچ است، و شاید این کاهش سایز را از طریق کوچک کردن حاشیه مدل 9/7 اینچی فعلی انجام دهد.

  این مدل می تواند شامل یک نمایشگر مینی ال ای دی نیز باشد، زیرا گفته می شود که اپل، فناوری مینی ال ای دی را در چندین آیپد موجود به کار گرفته است. یک نمایشگر مینی ال ای دی که امکان طراحی باریک تر و سبکتر را فراهم می کند بدون اینکه کیفیت صفحه نمایش را خدشه دار نماید.

  مینگ چی کو و منابع دیگر گفته اند که آیپد مینی در نیمه اول سال 2021 عرضه خواهد شد.

  • تلویزیون جدید اپل(Apple TV)

  آخرین به روز رسانی تلویزیون اپل، در سال 2017 ارائه شد، بنابراین احساس می شود که زمان یک به روز رسانی دیگر فراهم گشته است. خوشبختانه چندین منبع اظهار کرده اند که می توان شاهد عرضه یکی دیگر از محصولات اپل در سال 2021 یعنی تلویزیون جدید اپل بود.

  apple tv hero select 201510 FMT WHH

  شایعات حاکی از آن است که نسل بعدی تلویزیون اپل می تواند به تراشه Bionic  A12X یا همان تراشه A14  که در آیفون های 2020 وجود داشت، مجهز گردد. تراشه ای قدرتمندتر، که به اپل تی وی اجازه می دهد عملکرد بهتری را برای بازی های iOS ارائه دهد.

  نسل بعدی مدل های تلویزیون اپل، همچنین می توانند فضای ذخیره سازی بیشتری داشته باشند و دارای گزینه های ذخیره سازی 64 و 128 گیگابایتی باشند و در ضمن، یک کنترل از راه دور جدیدی نیز در کنار آن ارائه می گردد. این کنترل، می تواند از ویژگی Find My برای مکان یابی ریموت، هنگام گم شدن آن در داخل خانه برخوردار باشد و همچنین شایعاتی درباره تراشه U1 وجود دارد، چیزی که به هوم پاد نیز اضافه شده است. مانند ‌هوم پاد مینی، تلویزیون اپل نیز به عنوان Home Hub عمل می کند، به همین دلیل است که اپل قصد دارد تراشه U1 را درون آن جای دهد.

  تراشه U1 امکان پشتیبانی از پهنای باند گسترده را، جهت بهبود آگاهی از فاصله بین دستگاه ها فراهم می کند، با این ویژگی، فاصله بین دو دستگاه از طریق مدت زمان عبور یک موج رادیویی بین آنها محاسبه می گردد. این اندازه گیری، دقیق تر از ردیابی از طریق بلوتوث LE و WiFi است و می تواند برای موقعیت یابی دقیق داخلی، جهت کنترل دستگاه های اسمارت هوم(خانه های هوشمند) استفاده شود.

  در حالی که این خبر هنوز تأیید نشده است، شایعاتی مبنی بر اینکه، اپل همچنین می تواند از نسخه رده بالاتری از تلویزیون اپل، رونمایی کند که عملکردی مشابه کنسول را ارائه می دهد، و قصد دارد، در آینده از طریق همکاری با توسعه دهندگان، بازی های سطح کنسول را به سرویس Apple Arcade بیاورد.

  • ایرتگ ها(AirTags)

  ابتدا انتظار می رفت، ایرتگ ها در سال 2020 عرضه شوند و هیچ شایعه ای مبنی بر جدول زمانی راه اندازی آن ارائه نشد. ایرتگ ها، ردیاب های کوچکی هستند که به بلوتوث مجهزند و برای اتصال به موارد مهمی که به آسانی گم می شوند، مانند کیف پول، دوربین و کلید طراحی شده اند. ‌ایرتگ ها (و مواردی که به آنها متصل هستند) را می توان در داخل برنامه ‌Find My در کنار آیفون، آیپد و مک دنبال کرد، بنابراین می توانید همه موارد مهم خود را در یک مکان تحت نظر داشته باشید.

   

  prosser airtags 100857356 large

  اطلاعات مربوط به ‌ایرتگ ها، از زمان انتشار iOS 13  به بیرون درز کرده است، اما هنوز مطمئن نیستیم که ‌ایرتگ ها چگونه خواهند بود. بر اساس برخی از تصاویر ساده موجود در iOS، می توانند به صورت برچسب های کوچک و دایره ای شکل، با بلوتوث داخلی و پشتیبانی از پهنای باند بسیار وسیع باشند. این پهنای باند بسیار وسیع، ویژگی ای است که برای اولین بار در آیفون سری 11 معرفی شد، و از اهمیت اساسی برخوردار است، زیرا آیفون هایی که دارای تراشه U1هستند، می توانند ‌ایرتگ ها را با دقت بسیار بیشتری نسبت به مدل صرفاً بلوتوثی ردیابی کنند.

  به عنوان مثال، اگر کلیدهای شما از بالش کاناپه پایین بیفتند یا کیف پول شما زیر تخت قرار بگیرد، ‌آیفون می تواند بخش دقیق اتاق را که وسایل مورد نظر در آن قرار دارد، را نشان دهد. این نوع عملکرد باعث می شود تا ایرتگ ها، دقیق تر و مفیدتر از سایر ردیاب های بلوتوثی موجود در بازار باشند.

  ممکن است ایرتگ ها با حلقه یا چسب به آیتم ها متصل شوند و همچنین گفته می شود ردیاب های اندازه درپوش بطری، دارای یک جاسوئیچی هستند که روی آن کیسه چرمی وجود دارد، و ممکن است یکی از روش های اتصال باشد.

  شایعات مختلفی درباره روش های شارژ نیز وجود دارد. یک شایعه، به باتری قابل شارژ داخلی اشاره دارد که با یک شارژر به سبک اپل واچ کار می کند، در حالی که دیگری نشان می دهد، ایرتگ ها با یک باتری قابل تعویض CR2032کار خواهند کرد.

  هر چیزی را که گم کنید، در نقشه « ‌Find My» با آدرس مرتبط نشان داده می شود و هنگامی که ‌آیفون به یک مورد گمشده نزدیک است، ممکن است یک نقشه واقعیت افزوده با وضعیت خاص را ببینید که یافتن مورد گمشده را آسان تر می کند. ‌ایرتگ ها همچنین، می توانند هنگامی که وارد برنامه Find My می شوند، صدایی را پخش کنند.

  اپل با iOS 13 ، قابلیتی را ایجاد کرد که به محصولات آن اجازه می دهد در حالت آفلاین با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. این عملکرد احتمالاً به ایرتگ ها نیز خواهد آمد، و به میلیون ها دستگاه آیفون و اپل در سراسر دنیا اجازه می دهد تا موارد گمشده را ردیابی کنند.

  • عینک هوشمند(Smart Glasses)

  ما می دانیم که اپل در حال کار بر روی نوعی هدست واقعیت افزوده یا عینک هوشمند است، اما اینکه این محصول چه زمانی عرضه می شود همچنان یک راز است.

  36459 67895 north focals

  به تازگی، خبرهای زیادی در مورد این محصول منتشر نشده است، اما خبرهایی مبنی بر راه اندازی آن از اواخر سال 2021 تا 2023 وجود دارد، بنابراین این احتمال وجود دارد که امسال شاهد نوعی دستگاه واقعیت افزوده باشیم.

  شایعاتی حاکی از آن است که دو پروژه در حال انجام است، یکی شامل عینک های هوشمند و دیگری یک هدست جداگانه می باشد، که ظاهراً دستگاه دوم، زودتر راه اندازی می گردد. گفته می شود که این هدست شبیه Oculus Quest فیس بوک است اما از طراحی براق تر و سبک تری برخوردار می باشد.

  این هدست، شامل یک صفحه نمایش با وضوح بالا و دوربین های داخلی، همراه با فناوری هایی مانند اسکن محیطی سه بعدی و ردیاب پیشرفته انسانی است. اپل در صدد ایجاد فروشگاه اپ استوری برای هدست می باشد که تمرکز آن بر اجرای بازی ها، پخش محتوا و کنفرانس ویدیویی است.

  شایعات مختلفی در مورد AR و VR اپل نیز وجود دارد، زیرا این شرکت روی چندین نمونه مختلف کار کرده است.

  منبع

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.