بررسی قابلیت فمیلی شیرینگ

Family Sharing چیست؟ | بررسی قابلیت فمیلی شیرینگ

 • زندگی کردن در عصر تکنولوژی مزایا و معایب منحصربه‌فردی دارد که پدر و مادر بودن در این عصر را نسبت به گذشته دشوارتر کرده است. امروزه با پیشرفت تکنولوژی بسیاری از والدین نگران مدت زمانی هستند که فرزندشان قرار است از تلفن‌همراه استفاده کند و همین امر سبب شده تا شرکت اپل قابلیت فمیلی شیرینگ را در اختیار والدین و اعضای خانواده‌ها قرار دهد. اما اینکه Family Sharing چیست؟ و چه کارهایی را می‌توان با آن انجام داد بحث امروز مقاله ماست. پس اگر شماهم قصد دارید تا نسبت به فامیلی شیرینگ شناخت بیشتری پیدا کنید کافیست تا انتهای این مقاله با ماه همراه باشید.

  Family Sharing چیست؟

  قابلیت فمیلی شیرینگ اپل به‌گونه‌ای طراحی شده تا اعضای خانواده به‌راحتی بتوانند به اشتراک‌گذاری محتوا، خرید و فضای ذخیره‌سازی در چندین دستگاه iOS و حساب‌های Apple ID بپردازند. Family Sharing از دستگاه‌های iOS و Mac پشتیبانی می‌کند و به حداکثر 6 نفر از اعضای یک خانواده اجازه می‌دهد تا خریدهای مربوط به iTunes ،Apple Books وApp Store، پلن اشتراک خانواده Apple Music، اشتراک Apple News+، اشتراک Fitness+، اشتراک Apple Arcade و برنامه ذخیره‌سازی iCloud را با یکدیگر به اشتراک بگذارند اما یکی از ویژگی‌های جالب فامیلی شیرینگ برای والدین آن است که با اشتراک‌گذاری خانوادگی، والدین می‌توانند زمان استفاده از محتوا و حروم خصوصی را برای فرزندان زیر 18 سال خود کنترل و مدیریت کنند و با فعال کردن گزینه Ask to Buy می‌توانند تمام خریدهای فرزندان خود را در App Store و iTunes تایید یا رد کنند.

  نحوه راه‌اندازی Family Sharing

  راه اندازی قابلیت فمیلی شیرینگ

  راه‌اندازی قابلیت فمیلی شیرینگ بسیار کار ساده‌ای است. ابتدا شخصی که آن را راه‌اندازی می‌کند به‌عنوان لیدر و سازمان‌دهنده می‌تواند تا حداکثر 5 عضو خانواده خود را  برای پیوستن به گروه Family Sharing دعوت کند و ویژگی‌هایی که قرار است در آن گروه باهم به اشتراک بگذارند را نیز انتخاب کند و پس از پذیرفته شدن دعوت از طرف اعضای خانواده نیز عضو اصلی گروه می‌تواند تنظیمات فامیلی شیرینگ را به‌طور خودکار در دستگاه اپل خود ببیند.

  خواندن مطلب زیر را از دست ندهید:

  Share Play چیست؟

  راه‌اندازی قابلیت فمیلی شیرینگ در آیپد، آیفون:

  راه اندازی Family Sharing در آیفون

  1. وارد تنظیمات دستگاه خود شوید و روی نام خود در بالاترنی قسمت تنظیمات تپ کنید.
  2. روی گزینه Set Up Family Sharing بزنید.
  3. سپس روی گزینه Get Started تپ کنید.
  4. اولین ویژگی را که می‌خواهید با اعضای خانواده خود در فامیلی شیرینگ به اشتراک بگذارید را انتخاب کنید.
  5. گزینه Continue را بزنید.
  6. یک روش پرداخت مشترک انتخاب کنید چراکه اعضای خانواده قرار است از این کارت برای پرداخت هزینه خریدهای خود در iTunes، Apple Books و App Store استفاده کنند.
  7. گزینه Continue را بزنید.
  8. حال نوبت به دعوت اعضا می‌رسد که باید گزینه Invite Family Members را انتخاب کنید.
  9. درصورت درخواست شماره امنیتی کارت پرداخت مشترک خود را وارد کنید و گزینه Next را انتخاب کنید.
  10. در این زمان است که یک پیام حاوی دعوت‌نامه قابلیت فمیلی شیرینگ برای شما نمایش داده می‌شود که باید نام و شماره تماس اعضای خانواده را وارد کرده و گزینه send را انتخاب کنید.
  11. و در آخر برای اتمام فرآیند راه‌اندازی Family Sharing گزینه Done را انتخاب کنید.

  راه‌اندازی قابلیت فمیلی شیرینگ در مک‌بوک:

  1. منوی اپل را در سمت چپ بالای صفحه مک‌بوک خود انتخاب کنید.
  2. وارد تنظیمات سیستم شوید.
  3. برروی گزینه iCloud کلیک کنید.
  4. حال یکی از گزینه‌های Set up Family یا Add Family Member را انتخاب کنید.
  5. نام، آدرس ایمیل یا نام مستعار گیم سنتر یکی از اعضای خانواده را وارد کنید.
  6. روی گزینه Continue کلیک کنید.
  7. شماره امنیتی کارت خود را وارد کنید تا تایید شود که Family Organizer هستید.
  8. بین راه‌های پیشنهادی برای وارد شدن اعضای خانواده به Family Sharing ساخته شده یکی را انتخاب کنید که شامل ارسال لینک دعوت‌نامه به اعضا است یا اینکه از اعضای خانواده بخواهید برای ورود رمز عبور Apple ID خود را وارد کنند.

  نکات مهم در استفاده از فامیلی شیرینگ

  فامیلی شیرینگ

  برای استفاده از قابلیت فمیلی شیرینگ الزاماتی وجود دارد که پیش از عضو شدن و ساخت گروه می‌بایست به آن‌ها توجه کنید.

  • همه اعضای خانواده می‌بایست iOS 8 به بالا یا OS X Yosemite و نسخه‌های جدیدتر را اجرا کنند تا Family Sharing برای آن‌ها در دسترس باشد.
  • هریک از اعضای خانواده فقط می‌تواند در یک گروه خانوادگی باشد و همچنین امکان تغییر گروه فامیلی شیرینگ به گروه دیگر تنها 2 بار در سال مجاز است.
  • گزینه‌ای برای تنظیم Apple ID کودکان زیر 13 سال وجود دارد که به آن‌ها این امکان را می‌دهد تا در بخش‌هایی از گروه Family Sharing شرکت داشته باشند.

  ویژگی‌های قابل استفاده در فامیلی شیرینگ

  همانطورکه گفتیم در قابلیت فمیلی شیرینگ اعضای خانواده می‌توانند موسیقی، فیلم، برنامه‌های تلویزیونی، کتاب‌ها و برنامه‌هایی را که خریداری کرده‌اید را مشاهده کرده و به‌صورت مشترک دانلود کنند.

  خریدهای iTunes و App Store

  با استفاده از قابلیت Family Sharing هریک از اعضای خانواده می‌توانند فورا به برنامه‌های پولی که قبلا توسط سایر اعضا خریداری شده دسترسی پیدا کرده و آن‌ها را دانلود کنند. البته تنها برنامه‌هایی را می‌توانید با اعضای خانواده خود به اشتراک بگذارید که از قابلیت فمیلی شیرینگ پشتیبانی می‌کنند.

  اپل موزیک

  برنامه Apple Music یک پلن اشتراک خانواده دارد که در آن تاحداکثر شش نفر از اعضای خانواده با پرداخت تنها 14.99 دلار در ماه امکان دسترسی نامحدود به اپل موزیک را در دستگاه خود خواهند داشت.

  محصول مرتبط:

  خرید اشتراک اپل موزیک

  این درحالی امکان‌پذیر است که هر یک از اعضا به کمک قابلیت فمیلی شیرینگ به یک حساب Apple Music متصل‌اند اما می‌توانند آرشیو شخصی خود و پیشنهاداتی را براساس علاقه‌مندی خود داشته باشید.

  فضای ذخیره‌سازی iCloud

  با استفاده از Family Sharing تمام اعضای خانواده می‌توانند یک فضای ذخیره‌سازی برای تصاویر و فایل‌های خود بدون نیاز به خریداری جداگانه iCloud داشته باشند. همچنین یک انتخاب بین 200 گیگابایت یا 2 ترابایت وجود دارد که هردوی آن‌ها قابل اشتراک‌گذاری بوده و تمام اعضا می‌توانند از این فضا استفاده کنند. البته اعضای خانواده به فایل‌های یکدیگر دسترسی نخواهند داشت اما می‌توانند ببینند که هریک چقدر از فضای ذخیره‌سازی را استفاده کرده است.

  موقعیت مکانی

  اعضای خانواده به کمک Family Sharing می‌توانند موقعیت مکانی یکدیگر را در Find My و Messages مشاهده کنند. همچنین با فعال کردن این ویژگی اعضای خانواده می‌توانند مکان دستگاه‌های یکدیگر را نیز در برنامه Find My ببینند. حال اگر یکی از اعضای خانواده خواهان حفظ حریم خصوصی خود بود می‌تواند « Share My Location» را در تنظیمات iCloud خاموش کند تا زمانی که تصمیم دیگری بگیرد.

  Screen Time (زمان صفحه‌نمایش)

  این یکی از محبوب‌ترین ویژگی‌ها در بین والدین است به‌طوری با تنظیم این ویژگی در فامیلی شیرینگ این امکان به شما داده می‌شود تا بتوانید گزارش تایم صفحه‌نمایش فرزرندتان را ببینید و کنترل‌های والدین را از آیفون خود تنظیم کنید. همچنین می‌توانید یکی‌دیگر از اعضای خانواده در گروه فامیلی شیرینگ را به‌عنوان والدین یا سرپرست انتخاب کنید تا در هر زمان و مکان مراقب فرزندتان و زمان استفاده از تلفن‌همراه او باشید.

  اشتراک‌های اپل

  اگر اشتراک برنامه‌های اپل را دارید، نظیر TV+،Apple Music ، Arcade، News+، یا Fitness+ با استفاده از قابلیت فمیلی شیرینگ پس از یک‌بار خرید اشتراک هریک از این برنامه‌ها، همه اعضای خانواده می‌توانند از دستگاه‌ها و حساب‌های خود با روشن بودن این ویژگی از این اشتراک‌ها استفاده کنند. بدین‌صورت که همه اعضای خانواده شما می‌توانند از چندین دستگاه تماشا کنند، گوش دهند، پخش کنند و بخوانند و براساس علاقه‌مندی‌های خود پیشنهادات شخصی دریافت کنند.

  مطالعه مطلب زیر، توصیه می‌شود:

  تفاوت پلن ‌های مختلف اپل موزیک

  سوالات متداول راجع به قابلیت فمیلی شیرینگ

  قابلیت فمیلی شیرینگ

  قابلیت فمیلی شیرینگ چیست؟

  این ویژگی را شرکت اپل برای اشراک‌گذاری راحت‌تر محتوا و خرید از آیتونز در بین اعضای یک خانواده طراحی و عرضه کرده تا با استفاده از آن خانواده‌ها بتوانند در هزینه‌های خود نیز صرفه‌جویی کنند.

  آیا می‌توان با فامیلی شیرینگ اپل میزان مصرف کودک خود را از آیپد کنترل کنم؟

  بله با استفاده از قابلیت فمیلی شیرینگ این امکان به والدین داده می‌شود تا بتوانند گزارشات زمان روشن بودن صفحه‌نمایش دستگاه کودک خود را ببینند و تنظیماتی را برروی آن اعمال کنند.

  چگونه موقعیت مکانی‌ خود را در Family Sharing غیرفعال کنم؟

  اگر خواستار خاموش کردن اشتراک‌گذاری موقعیت مکانی خود هستید، کافیست از طریق تنظیمات iCloud گزینه Share My Location را خاموش کنید.

  چه ویژگی‌هایی را می‌توان در Family Sharing با اعضای خانواده به اشتراک گذاشت؟

  با فعال کردن قابلیت فمیلی شیرینگ تمام اعضای خانواده در بخش‌های مختلفی نظیر خریدهای iTunes و App Store، اپل موزیک، فضای ذخیره‌سازی iCloud، موقعیت مکانی، Screen Time (زمان صفحه‌نمایش) و اشتراک‌های اپل می‌توانند تنظیماتی را اعمال کنند.

  اشتراک‌گذاری بدون محدودیت با Family Sharing

  با بررسی قابلیت فمیلی شیرینگ دریافتیم که این ویژگی هم برای کنترل‌های والدین و مدیریت استفاده فرزندان خود از آیفون و آیپد و هم برای آسان‌تر کردن اشتراک‌گذاری خرید‌های برنامه و محتوا با اعضای خانواده می‌تواند بسیار کاربردی باشد و این یک واقعیت محض است با استفاده از Family Sharing می‌توان در هزینه و مصرف پول صرفه‌جویی کرد و ارزش‌مند است که برای راه‌اندازی فامیلی شیرینگ وقت بگذارید. امید است که با خواندن این مقاله بتوانید لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کرده و در بخش هزینه‌های خود صرفه‌جویی مناسبی داشته باشید و اگر هم فرزندی دارید که نگران او هستید این ویژگی قطعا به کمک شما خواهد آمد.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.