انواع کردیت کارت مجازی

انواع کردیت کارت مجازی | کاربرد انواع آن

 • باگسترش کسب و کارهای اینترنتی دیگر کمتر کسی ممکن است برای خرید اقلام کوچک یا بزرگ موردنیاز خود به فروشگاه‌های حضوری برود و اکثریت مردم از فروشگاه‌های اینترنتی در فضای مجازی استفاده می‌کنند و همین امر سبب شده تا انواع کردیت کارت مجازی اهمیت بسیار زیادی پیدا کند چراکه کارت‌های اعتباری به‌یکی‌از ملزومات زندگی امروزه مردم جهان تبدیل شده‌است.

  اصلی‌ترین کاربرد انواع کردیت کارت مجازی آن است که شما می‌توانید در تمام نقاط جهان به خرید آنلاین، انتقال پول، رزرو هتل و بلیت هواپیما بپردازید و این‌درحالی‌است که همه این کارت‌ها خدمات یکسانی را به مشترکان خود ارائه نمی‌دهند و به‌همین سبب دراین مطلب‌از سیب کده به معرفی انواع کارت های اعتباری بین الملل پرداخته‌ایم تا شما عزیزان با آگاهی از آن‌ها بتوانید بهترین کارت را انتخاب و تهیه کنید.

  انواع کارت های اعتباری بین الملل

   کاربرد انواع کردیت کارت مجازی

  پیش‌ازآن‌که بخواهیم به کاربرد انواع کردیت کارت مجازی بپردازیم بهتر است کمی بیشتر با انواع کارت های اعتباری بین الملل آشنا شویم چراکه شناخت آن‌ها می‌تواند در انتخاب نهایی شما تاثیرگذار باشد.

  انواع کردیت کارت مجازی را شرکت‌های مالی مختلفی صادر می‌کنند که برخی‌از محبوب‌ترین آن‌ها عبارت‌انداز: مستر کارت (MasterCard)، ویزا کارت (VisaCard)، امریکن اکسپرس (AmericanExpress) و … که تمام این موسسات کارت های اعتباری گوناگونی را براساس نحوه پرداخت‌های ارزی به مشترکان خود ارائه می‌دهند که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

  کارت اعتباری (Credit Card)

  انواع کارت های اعتباری بین الملل

  از محبوب‌ترین انواع کارت های اعتباری بین الملل کارت‌های اعتباری است که درواقع مستقیماً به حساب بانکی دارنده کارت متصل بوده و امکان خرید بیشتراز موجودی حساب را به شما می‌دهند و چون خود بانک اعتبار حساب را برای خریدهای شما فراهم می‌کند بدون آن‌که موجودی لازم را داشته باشید به‌این کارت‌ها، کارت اعتباری می‌گویند.

  بانک صادرکننده این نوع کارت‌ها براساس معیارهایی چون فیش حقوقی، درآمدهای فرد، صورت‌های مالی و غیره سقف استفاده‌از اعتبار کارت را تعیین می‌کند و سپس در ماه‌های بعدی به‌صورت اقساطی مبلغ موردنظر از حساب شما کم خواهد شد و البته باید به‌این نکته توجه داشت که به‌علت استفاده‌از اعتبار کارت، بانک‌ها و شرکت‌های مالی سیاست‌های سخت‌گیرانه‌ای برای صدور کارت‌های اعتباری دارند.

  راهنمای خرید اینترنتی با مستر کارت

  کارت نقدی (Debit Card)

  همان‌طورکه از اسمش پیدا است ازدیگر انواع کارت های اعتباری بین الملل کارت‌های نقدی هستند که مستقیماً به حساب بانکی مشترکان متصل است و دارنده کارت نقدی می‌تواند تنها به میزان موجودی حساب خود ازآن استفاده کند و به‌عبارتی موجودی حساب شما باید به‌اندازه میزان خرید یا پرداخت ارزی شما باشد و درصورت کمتربودن موجودی حساب، امکان استفاده‌از اعتبار وجود ندارد و پرداخت شما ناموفق خواهد بود و کارت‌های موجود در کشور ما نیز ازاین دسته هستند.

  کارت پیش‌پرداخت (Prepaid Card)

  کاربرد انواع کردیت کارت مجازی

  یکی‌از انواع کارت های اعتباری بین الملل کارت‌های پیش‌پرداخت است که درواقع به هیچ حساب بانکی متصل نیستند و میزان موجودی و اعتبار آن را بانک صادرکننده کارت تعیین می‌کند و به زبان ساده‌تر این نوع کارت‌ها همانند کارت‌های هدیه‌ای هستند که مبلغ آن توسط بانک ارائه می‌شود و شما می‌توانید بااین کارت به خرید آنلاین یا فروشگاهی بپردازید و امکان انتقال یا برداشت پول را نخواهید داشت.

  کارت مجازی (Virtual Card)

  انواع کردیت کارت مجازی

  انواع کارت های اعتباری بین الملل به دو صورت فیزیکی و مجازی ارائه می‌شوند که در نوع فیزیکی آن شما می‌توانید ازطریق دستگاه‌های کارت‌خوان خرید حضوری داشته باشید یا ازطریق دستگاه خودپرداز به انتقال و برداشت پول بپردازید؛ اما درمقابل کارت مجازی فقط اطلاعات کارت بانکی شما است و وجود خارجی ندارد و ازاین‌رو اصلی‌ترین کاربرد انواع کردیت کارت مجازی در خرید آنلاین، انتقال پول و رزرو هتل و بلیت هواپیما است و اگر بخواهیم به‌برخی‌از انواع کردیت کارت مجازی اشاره کنیم؛ می‌توانیم از مستر کارت مجازی، ویزا کارت مجازی، کارت مجازی امریکن اکسپرس و نمونه‌های دیگر نام ببریم.

  کارت‌های قابل شارژ و غیرقابل شارژ

  ازدیگر انواع کارت های اعتباری بین الملل می‌توانیم به کارت‌های قابل شارژ و غیرقابل شارژ اشاره کنیم که برخی کارت‌ها همانند کارت پیش‌پرداخت یا همان هدیه امکان شارژ مجدد ندارند اما کارت‌های نقدی که وابسته به موجودی حساب افراد هستند، قابل شارژ بوده و شما به‌صورت متوالی می‌توانید موجودی آن‌ها را افزایش دهید.

  کاربرد انواع کردیت کارت مجازی

  انواع کردیت کارت مجازی

  همان‌طورکه پیش‌تر در بخش معرفی انواع کارت های اعتباری بین الملل به‌آن اشاره کردیم؛ کردیت کارت‌ها نوعی‌از کارت‌های بانکی هستند که به‌جای‌آن‌که هزینه خرید از حساب شما کم شود، این مبلغ از اعتبار حساب شما که توسط خود بانک تعیین می‌شود کم شده و سپس در ماه‌های بعدی به‌صورت اقساطی مبلغ اضافی را پرداخت خواهید کرد که البته کاربرد انواع کردیت کارت مجازی مختلف است که در ادامه به شرح برخی‌از آن‌ها می‌پردازیم.

  1. خرید اینترنتی

  اولین و اصلی‌ترین کاربرد انواع کردیت کارت مجازی ، امکان خرید و پرداخت ارزی ازطریق درگاه‌های پرداخت در سایت‌های خارجی است به‌طوری‌که شما با داشتن اطلاعات کارت بانکی خود می‌توانید هر کالایی که مدنظر دارید را با موفقیت خریداری کنید.

  نحوه استفاده از مستر کارت مجازی + آموزش تصویری

  1. فعال‌سازی اشتراک

  یکی‌دیگراز کاربرد انواع کردیت کارت مجازی امکان خرید اشتراک سرویس‌هایی چون اپل موزیک است چراکه فعال‌سازی این اشتراک‌ها نیاز به پرداخت ارزی دلاری دارد و کاربران ایرانی به سادگی توان خرید آن را ندارند و برای داشتن خدمات چنین سرویس‌هایی باید دست به‌دامان مستر کارت مجازی شویم.

  1. رزروهتل و بلیت هواپیما

  اگر قصد سفر دارید و از نحوه رزرو هتل و بلیت هواپیما نیز آگاهی کامل دارید؛ کاربرد انواع کردیت کارت مجازی دراین حوزه می‌تواند شما را یاری کند واگر به‌هر دلیلی امکان سفر نداشتید می‌توانید مبلغ موردنظر را به مستر کارت مجازی خود بازگشت دهید.

  سوالات متداول انواع کردیت کارت مجازیی

  چند نوع کارت اعتباری وجود دارد؟

  کارت‌های بانکی براساس نوع دسترسی که به کاربران در پرداخت ارزی ارائه می‌دهند به چند دسته تقسیم می‌شوند که عبارت‌انداز: کارت‌های اعتباری، کارت‌های نقدی، کارت‌های پیش‌پرداخت و کارت‌های مجازی که هرکدام نیز خدمات گوناگونی را به مشترکان خود ارائه می‌دهند.

  نحوه پرداخت با کردیت کارت چگونه است؟

  اگر شما دارنده کردیت کارت یا همان کارت اعتباری باشید؛ می‌توانید خریدهایی بیش‌از موجودی کارت خود انجام دهید و مبلغ اضافی را از اعتبار کارت که بانک صادرکننده آن‌را تعیین می‌کند پرداخت کنید.

  کاربرد کارت‌های پیش‌پرداخت چگونه است؟

  کارت‌های پیش‌پرداخت همانند کارت‌های هدیه در کشور ما عمل می‌کنند و به‌هیچ حساب بانکی متصل نبوده و موجودی کارت نیز ازطرف بانک صادرکننده کارت تعیین می‌شود و شما تنها امکان خرید کالا یا خدمات را خواهید داشت.

  خریدی آسوده با کردیت کارت مجازی

  انواع کارت های اعتباری بین الملل

  دراین مطلب با انواع کارت های اعتباری بین الملل آشنا شدیم و دریافتیم که این کارت‌ها ازطرف موسسات و شرکت‌های مالی مختلفی صادر می‌شوند که خدمات و امکانات مختلفی را به دارندگان خود ارائه می‌دهند و شرکت‌هایی چون مستر کارت، ویزا کارت و امریکن اکسپرس محبوب‌ترین کردیت کارت‌های مجازی را دارند و اصلی‌ترین کاربرد انواع کردیت کارت مجازی آسان‌تر شدن پرداخت‌های ارزی کاربرانی است که قصد خرید اینترنتی از سایت‌های خارجی را دارند.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.