اتصال ایرپاد به اپل واچ

آموزش اتصال ایرپاد به اپل واچ | چگونه ایرپاد به اپل واچ وصل می‌شود؟

 • اپل واچ یا ساعت هوشمند اپل درواقع یک گجت پوشیدنی است که اولین بار در سپتامبر سال 2014 همراه با آیفون 6 و 6 پلاس به جهانیان معرفی شد. اولین نسل این ساعت با هدف پایش سلامت کاربر عرضه شد و دارای دو برنامه پیش‌فرض به‌نام‌های Workout و Fitness بود و قابلیت نمایش ضربان قلب را نیز داشت اما این محصول پس از طی کردن سیر تکاملی خود ویژگی‌های دیگری را در خود جای داد و هم‌اکنون نیز شاهد حضور جدیدترین نسخه آن که نسل ششم این محصول محسوب می‌شود هستیم. اپل واچ سری 6 می‌تواند تمام کارهایی که یک گوشی آیفون برای شما انجام می‌دهد نظیر برقراری تماس، استفاده از شبکه‌های اجتماعی، کنترل و پایش انواع فعالیت‌های ورزشی، پخش موسیقی از طریق اپل موزیک و… را در یک ابعاد کوچک‌تر تحقق بخشد.

  این گجت پوشیدنی یک یار جدانشدنی به‌نام ایرپاد دارد و هنگامی که این دو به‌یکدیگر متصل می‌شوند دایره امکانات و ویژگی‌های هردو محصول چندین برابر می‌شود. ما نیز در مقاله آموزش اتصال ایرپاد به اپل واچ قصد داریم تا شما عزیزان را با نحوه اتصال ایرپاد به اپل واچ آشنا کرده و تجربه شگفت‌انگیزی از استفاده این دو محصول پرطرفدار برایتان رقم بزنیم. پس با ما همراه باشید.

  آموزش اتصال ایرپاد به اپل واچ

  آموزش اتصال ایرپاد به اپل واچ

  اگر شماهم اخیرا ایرپاد یا اپل واچ خریداری کرده‌اید و از نحوه اتصال ایرپاد به اپل واچ اطلاعی ندارید ما در این بخش دو روش اتصال این دو گجت به‌یکدیگر را برای شما شرح خواهیم داد.

  • جفت کردن خودکار

  منظور از جفت کردن خودکار آن است که درواقع فرآیند اتصال ایرپاد به اپل واچ به‌خودی خود اتفاق می‌افتد و کافیست که هرکدام را به آیفون خود متصل کنید تا این فرآیند تکمیل شود.

  حال برای اتصال اپل واچ به آیفون مراحل زیر را طی کنید:

  نکته: پیش از اقدام به جفت کردن اپل واچ به گوشی آیفون این نکته را باید خاطرنشان ساخت که اپل واچ تنها به سیستم‌عامل iOS 8.2 و بالاتر متصل می‌شود پس برای اینکار نیاز است که ابتدا ورژن سیستم عامل گوشی آیفون خود را بررسی کرده و سپس اقدام به جفت کردن آن‌ها کنید. برای بررسی ورژن سیستم عامل کافیست تا مراحل زیر را طی کنید:

  Settings < General < About < Version

  در آخرین بخش است که باید به‌دنبال عدد 8.2 یا بالاتر بگردید و اگر غیر از آن بود متاسفانه نمی‌توانید گوشی آیفون خود را به اپل واچ وصل کنید.

  1. حال وارد اپلیکیشن اپل واچ که به‌طور پیش‌فرض برروی گوش‌های آیفون نصب شده است، شوید و برروی گزینه Start Pairing تپ کنید.
  2. در این مرحله نیاز است که با فشردن دکمه فیزیکی که در لبه راست اپل واچ تعبیه شده آن را روشن کنید.
  3. پس از روشن شدن زبان موردنظرتان را انتخاب کنید.
  4. حال که اپل واچ شما تاکنون به هیچ گوشی آیفونی متصل نشده صفحه ای با گزینه Start Pairing مشاهده خواهید کرد.
  5. با انتخاب گزینه Start Pairing هم در اپل واچ و هم در گوشی آیفون خود، دوربین اصلی آیفون شما فعال می‌شود و در این زمان است که باید اپل واچ را دقیقا در کادر موردنظر قراردهید تا فرآیند جفت شدن آغاز شود.
  6. در این مرحله با انتخاب گزینه Set up as a New Apple Watch اپل واچ شما راه‌اندازی می‌شود.

  آموزش اتصال ایرپاد به اپل واچ

  پس از اتصال اپل واچ به آیفون نیاز است که ایرپادها را نیز به دستگاه خود متصل کنید تا در آخر بتوانیم از این دو درکنار یکدیگر استفاده کنیم.

  هم‌‌اکنون برای اتصال ایرپاد به آیفون مراحل زیر را طی کنید:

  1. وارد صفحه اصلی گوشی آیفون خود شوید.
  2. وارد تنظیمات و سپس بخش بلوتوث شده و آن را روشن کنید.
  3. ایرپادها را در کیس شارژ قرار داده و سپس در کیس شارژ را باز کنید.
  4. حال کیس شارژ و گوشی آیفون خود را نزدیک یکدیگر نگه‌دارید تا اعلانات جفت شدن آن‌ها برروی تلفن‌همراه شما نمایش داده‌شود.
  5. در آخر گزینه Connect را لمس کرده تا فرآیند اتصال تکمیل شود.

  نکته: همانطورکه گفتیم پس از اتصال هرکدام از گجت‌ها به دستگاه موردنظر اتصال ایرپاد به اپل واچ به‌صورت خودکار انجام می‌شود اما اگر می‌خواهید جفت بودن این دو گجت را به یکدیگر بررسی کنید می‌توانید طبق مراحل زیر عمل کنید:

  1. قفل صفحه نمایش اپل واچ خود را باز کرده و وارد منو کنترل آن شوید.
  2. گزینه AirPlay را لمس کرده.
  3. حال اگر در صفحه‌ای که برایتان باز می‌شود در بخش Choose where to play audio گزینه AirPods جزو آن‌ها بود، می‌توان نتیجه گرفت که اتصال ایرپاد به اپل واچ به‌درستی انجام شده‌است. حالا می‌توانید با انتخاب ایرپاد برروی اپل واچتان از گوش دادن به موسیقی در اپل موزیک نهایت لذت را ببرید.

  مطلب زیر را از  دست ندهید:

  تفاوت ایرپاد اصلی و فیک

  • جفت کردن دستی

  در این بخش از آموزش اتصال ایرپاد به اپل واچ روشی را برای شما شرح خواهیم داد که به احتمال زیاد نیاز به آن پیدا نخواهید کرد البته اگر تمام مراحلی را که در بخش جفت کردن خودکار برایتان شرح دادیم را به‌درستی اجرا کنید. اما اگر به هردلیلی در اتصال ایرپاد به اپل واچ با مشکل مواجه شدید می‌توانید از این روش استفاده کنید.

  چگونه ایرپاد به اپل واچ وصل می‌شود؟

  1. AirPods را در کیس شارژ قرار داده و در کیس را ببندید.
  2. حال در کیس را باز کرده و دکمه پشت کیس شارژ را برای حدود 6 ثانیه فشار دهید تا زمانی که چراغ LED داخل کیس شروع به چشمک زدن کند.
  3. وارد تنظیمات اپل واچ خود شوید و برروی گزینه بلوتوث تپ کنید.
  4. هنگامی که گزینه AirPods در لیست جفت کردن ازطریق بلوتوث ظاهر شد، آن را لمس کرده و پس گذشت چند ثانیه وارد بخش Devices شده و حالا می‌بینید که عبارت Connected در زیر ایرپادها نمایش داده‌شده.
  • قطع اتصال ایرپاد به اپل واچ

  در آخرین بخش از آموزش اتصال ایرپاد به اپل واچ می‌خواهیم نحوه قطع اتصال را نیز برای شما شرح دهیم زیرا ممکن است ایرپادی را به اشتباه به اپل واچ خود وصل کنید پس باید نحوه قطع اتصال آن را نیز بدانید. پس با ما همراه باشید.

  1. وارد تنظیمات اپل واچ خود شوید و به بخش بلوتوث رجوع کنید.
  2. حال علامت i را که با رنگ آبی در کنار نام ایرپادموردنظر وجود دارد لمس کنید.
  3. سپس برروی گزینه Forget Device تپ کرده تا فرآیند قطع اتصال تکمیل شود.

  بیشتر بخوانید:

  مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو

  سوالات متداول راجع به اتصال ایرپاد به اپل واچ

  چگونه ایرپاد به اپل واچ وصل می‌شود؟

  سیستم عامل موردنظر برای اتصال اپل واچ به آیفون چیست؟

  برای اتصال اپل واچ به آیفون به سیستم عامل iOS 8.2 و بالاتر نیاز است.

  دکمه پشت کیس شارژ ایرپاد چه کاربردی دارد؟

  اگر به هردلیلی نتوانستید ایرپادهای خود را به آیفون یا اپل واچ خود متصل کنید با فشار دادن آن دکمه به مدت 6 ثانیه به‌صورت دستی می‌توانید اقدام به اتصال ایرپاد به اپل واچ یا آیفون کنید.

  ساده‌ترین روش برای اتصال ایرپاد به اپل واچ چیست؟

  اتصال ایرپاد به اپل واچ به‌صورت خودکار انجام می‌شود البته اگر هرکدام از گجت‌ها را به‌صورت جداگانه به آیفون خود وصل کرده باشید.

  سخن پایانی بررسی اتصال ایرپاد به اپل واچ

  آموزش اتصال ایرپاد به اپل واچ

  گجت‌های پوشیدنی شرکت اپل ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارند که هرلحظه کاربران را بیشتر از پیش به وجد می‌اندازد و همین امر دلیل محکمی است برای علت پرطرفداربودن آن‌ها. حال اگر بتوان این گجت‌ها را درکنار یکدیگر استفاده کرد قطعا محدوده امکانات آن‌ها چندین برابر خواهد شد. دو محصولی که همیشه و همه جا مکمل ارزنده‌ای محسوب می‌شوند ایرپاد و اپل واچ است و اتصال ایرپاد به اپل واچ می‌تواند نقطه عطفی برای برطرف‌کردن نیاز شمار بسیاری از کاربران باشد. ما نیز در مقاله آموزش اتصال ایرپاد به اپل واچ سعی کردیم تا روش‌های اتصال این دو گجت را به ساده‌ترین حالت برای شما عزیزان شرح دهیم.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  یک پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.