قابلیت کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک با Low Data Mode

قابلیت کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک با Low Data Mode

 • مشترکان اپل موزیک با دسترسی به میلیون‌ها ترک آهنگ، ایستگاه رادیویی Beats 1 و آهنگ‌های آپلود شده خودشان در کتابخانه موسیقی iCloud؛ اگر برنامه‌ای برای کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک نداشته باشند به‌راحتی با یک صورت‌حساب بزرگ تلفن‌همراه مواجه خواهند شد

  با این‌حال می‌بینیم که بسیاری از مردم از Apple Music در مکان‌هایی غیر از خانه و محل کار استفاده می‌کنند از این رو مجبور به روشن کردن داده تلفن‌همراه خود می‌شوند و در نتیجه برای حفظ آن باید به راهکار کاهش مصرف اینترنت با Low Data Mode روی بیاورند.

  ما نیز در این مقاله به آموزش کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک و راهکارهای مربوط به آن خواهیم پرداخت تا شما عزیزان بدون هیچ نگرانی بتوانید در هر زمان و مکانی از این سرویس پخش موسیقی پرطرفدار استفاده کنید.

  راهکارهای کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک

  قابلیت کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک با Low Data Mode

  در این بخش از آموزش کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک قصد داریم تا برخی از راه‌حل‌های این معضل را باهم بررسی کنیم و ببینیم با چه اقداماتی می‌توانیم مصرف اینترنت را در این برنامه کنترل کنیم.

  اولین راهکار پیشنهادی ما که توسط خود شرکت اپل، مخصوص این مشکل طراحی شده است کاهش مصرف اینترنت با Low Data Mode است. با روشن‌کردن این راحت مصرف اینترنت شما چه با داده‌تلفن‌همراه و چه با وای فای مدیریت شده و دیگر نگران مصرف بیش‌ازحد اینترنت نخواهید بود. از این رو؛ در ادامه آموزش کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک قصد داریم چگونگی روشن کردن Low Data Mode را برای شما شرح دهیم.

  محصول مرتبط:

  خرید اشتراک اپل موزیک

  چگونه Low Data Mode را روشن کنیم؟

  برای کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک شما می‌توانید بطورجداگانه هم برای داده تلفن‌همراه و هم برای وای فای، Low Data Mode را روشن کنید. نکته قابل توجه آن است که تنظیمات این حالت بسته به شرکت مخابراتی شما متفاوت است پس باید طرح موردنظر خود را از بین موارد زیر انتخاب کرده و مراحل آن را طی کنید.

  شبکه تلفن‌همراه LTE/4G

  1. به تنظیمات گوشی آیفون خود بروید و وارد بخش Cellular شوید.
  2. روی گزینه Cellular Data Options ضربه بزنید و سپس Low Data Mode را روشن کنید.

  شبکه تلفن‌همراه 5G

  1. به تنظیمات گوشی آیفون خود بروید و وارد بخش Cellular شوید.
  2. روی گزینه Cellular Data Options ضربه بزنید و سپس Data Mode را انتخاب کنید و در این بخش Low Data Mode را روشن کنید.

  دو سیم‌کارت

  1. به تنظیمات گوشی آیفون خود بروید و وارد بخش Cellular یا Mobile Data شوید.
  2. روی یکی از شماره‌های موردنظر خود تپ کنید.
  3. در این بخش Low Data Mode را روشن کنید.

  وای فای

  1. به تنظیمات گوشی آیفون خود بروید و سپس وارد بخش Wi-Fi شوید.
  2. روی گزینه Info که درکنار شبکه وای فای متصل به آن قراردارد ضربه بزنید.
  3. حال گزینه Low Data Mode را روشن کنید.

  از کاهش مصرف اینترنت با Low Data Mode چه انتظاری داریم؟

  برنامه‌های مختلف از روش‌های مختلفی برای کاهش مصرف اینترنت با Low Data Mode استفاده می‌کنند اما به‌طورکلی با روشن کردن این حالت چنین چیزهایی انتظار می‌رود که:

  • درصورت استفاده نکردن از برنامه استفاده از داده تلفن‌همراه متوقف می‌شود.
  • کیفیت محتوای هربرنامه کاهش می‌یابد.
  • دانلودها و پشتیبان‌گیری خودکار در iCloud غیرفعال می‌شود.
  • بروزرسانی‌ها و دانلود خودکار در برنامه App Store خاموش می‌شود.
  • و کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک نیز با خاموش کردن دانلودهای خودکار و پخش محتوا با کیفیت بالا انجام می‌گیرد.

  در این بخش از آموزش کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک نحوه فعال‌کردن Low Data Mode را باهم بررسی کردیم اما به این نکته باید توجه کرد که این گزینه در بروزرسانی iOS 13 به بالا در گوشی‌های آیفون وجود دارد پس در نتیجه برای مدل‌های پایین‌تر با طی کردن مراحل گفته‌شده این گزینه را نخواهید یافت.

  آموزش کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک

  اما نگران نباشید؛ چراکه در ادامه راهکارهای کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک قصد داریم به‌صورت مستقیم از طریق خود برنامه Apple Music اقدام به روشن کردن این حالت کنیم و تمام ویژگی‌هایی که در کاهش مصرف اینترنت با Low Data Mode وجود دارد را برای شما عزیزان شرح دهیم. پس با ما همراه باشید.

  خاموش‌کردن داده‌تلفن همراه

  یکی‌دیگر از راهکارهای کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک خاموش کردن داده تلفن‌همراه است چراکه اگر شما کتابخانه موسیقی خود را هر لحظه بروز می‌کنید و آهنگ‌ها را با استفاده از داده تلفن‌همراه آپلود می‌کنید احتمال مصرف بیش‌ازحد آن بسیار زیاد است. از این رو برای متوقف کردن آن باید گزینه Cellular Data را خاموش کنید و مراحل زیر را طی کنید:

  1. وارد تنظیمات گوشی آیفون خود شوید.
  2. صفحه را به طرف پایین اسکرول کنید و پس از پیدا کردن بخش Music وارد آن شوید.
  3. روی گزینه Cellular Data ضربه بزنید اگر روشن است آن را خاموش کنید.

  غیرفعال کردن پخش موسیقی با کیفیت بالا

  یکی‌دیگر از راهکارهای کاهش مصرف اینترنت با Low Data Mode آن است که از پخش موسیقی با کیفیت بالا خدافظی کنیم زیرا زمانی که تلاش‌می‌کنیم در مصرف داده تلفن‌همراه صرفه‌جویی کنیم پس پخش موسیقی با کیفیت بالا منطقی نبوده و باید برای خاموش کردن این قابلیت باید به بخش Cellular Data که پیش‌از این در آموزش کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک مراحل آن را شرح دادیم؛ بروید و گزینه High-Quality Streaming را خاموش کنید.

  غیرفعال‌کردن دانلود موسیقی

  اگر اغلب آهنگ‌ها و آلبوم‌های کتابخانه شخصی خود را با استفاده از داده تلفن‌همراه دانلود می‌کنید با خاموش کردن گزینه Downloads در بخش Cellular Data، به شما اطمینان می‌دهم که از این پس فقط با استفاده از وای فای این عمل انجام خواهد گرفت و سبب کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک خواهد شد.

  مطلب زیر را از دست ندهید:

  ویژگی های اپل موزیک

  سوالات متداول قابلیت کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک

  آموزش کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک

  چگونه می‌توانم مصرف داده تلفن‌همراه خود را در اپل موزیک کم کنم؟

  با روشن کردن گزینه Low Data Mode در تنظیمات آیفون خود یا خاموش کردن گزینه Cellular Data در تنظیمات Apple Music می‌توانید در مصرف داده تلفن‌همراه خود صرفه‌جویی کنید.

  چگونه پخش موسیقی با کیفیت بالا را غیرفعال کنم؟

  با وارد شدن به بخش Cellular Data در تنظیمات اپل موزیک و خاموش کردن گزینه High-Quality Streaming می‌توانید این کار را انجام دهید.

  چگونه می‌توانم از دانلود شدن خودکار موسیقی‌ها جلوگیری کنم؟

  با وارد شدن به تنظیمات اپل موزیک و بخش Cellular Data، گزینه Downloads را پیدا کرده و آن را غیرفعال کنید.

  صرفه‌جویی در مصرف اینترنت با Low Data Mode

  آموزش کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک

  همانطور که در ابتدای آموزش کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک بدان اشاره کردیم، اپل موزیک یک سرویس پخش موسیقی پرطرفدار و کاربردی است که دارای ویژگی‌ها و بخش‌های مختلفی است که هر شنونده‌ای را به وجد می‌آورد اما استفاده از تمام این بخش‌ها نیاز به حجم بالایی از اینترنت دارد که برای کسانی که همیشه در راه هستند و به وای فای دسترسی ندارند ضرر بزرگی محسوب می‌شود اما کاهش مصرف اینترنت با Low Data Mode گزینه‌ای است که می‌تواند تمام مشترکان را خوشنود سازد. امید است که با خواندن این مقاله راهکارهای کاهش مصرف اینترنت اپل موزیک را فراگرفته و لحظات خوشی را در این برنامه سپری کنید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.