تفاوت ویزا کارت و مستر کارت

تفاوت ویزا کارت و مستر کارت | فرق این دو در چیست؟!

 • امروزه صنعت پرداخت الکترونیک حول محور چهار شرکت مستر کارت، ویزا، امریکن اکسپرس و دیسکاور می‌چرخد که البته مسئولیت رسیدگی به‌اکثر پرداخت‌های کارتی جهان را نیز به‌عهده دارند و تفاوت ویزا کارت و مستر کارت درواقع در نوع ارائه خدمات مالی به مشتریان است چراکه این‌دو شرکت به‌دنبال افزایش اعتبار یا صدور کارت نیستند بلکه تمامی کارت‌های اعتباری ویزا و مسترکارت ازطریق نوعی رابطه با برند صادر می‌شوند.

  بااین‌حال بسیاری‌از کاربرانی که برای اولین‌بار قصد خرید کارت اعتباری یکی‌ازاین شرکت‌ها را دارند به مقایسه ویزا کارت و مستر کارت می‌پردازند تا دریابند کدام شرکت می‌تواند به‌بهترین نحو پاسخ‌گوی نیاز آن‌ها باشد؛ ازاین‌رو ما نیز دراین مطلب‌از سیب کده تصمیم گرفتیم تا فرق مستر کارت و ویزا کارت را برای شما عزیزان شرح دهیم و کافیست تا انتها همراه ما باشید…

  معرفی ویزا کارت و مستر کارت

  در ابتدا برای آن‌که بتوانیم به‌راحتی به تفاوت ویزا کارت و مستر کارت پی ببریم، بهتر است که با هرکدام به‌صورت جداگانه آشنا شویم.

  مستر کارت چیست؟

  مقایسه ویزا کارت و مستر کارت

  همان‌طورکه گفتیم MasterCard درواقع نوعی کارت اعتباری پیش‌پرداخت است که به دوصورت فیزیکی و مجازی عرضه می‌شود و شما با استفاده‌از نوع مجازی آن می‌توانید تمامی پرداخت‌های ارزی خود را با موفقیت انجام دهید و از سایت‌های خارجی مختلف خرید کنید و همچنین در نوع فیزیکی آن می‌توانید از دستگاه خودپرداز پول نقد دریافت کرده یا به‌وسیله دستگاه کارت‌خوان از فروشگاه‌ها خرید حضوری داشته باشید و این نکته را فراموش نکنید که مستر کارت فیزیکی در کشور ایران قابلیت استفاده ندارد؛ بااین‌حال شما بااستفاده‌از اطلاعات مستر کارت که شامل شماره کارت، تاریخ انقضا و کد CVV می‌شود، می‌توانید از هر فروشگاهی اینترنتی خرید کنید.

  نحوه استفاده از مستر کارت مجازی + آموزش تصویری

  ویزا کارت چیست؟

  فرق مستر کارت و ویزا کارت

  حالا برای آن‌که بتوانیم فرق مستر کارت و ویزا کارت را ازهم تشخیص دهیم باید بدانیم که ویزا کارت چیست و چه کاربردی دارد.

  VisaCard نیز درواقع یک کارت پرداخت بین‌المللی است که در بیش‌از 190 کشور در سراسر جهان دردسترس بوده و رایج‌ترین کارت اعتباری محسوب می‌شود و ازاین کارت می‌توانید همانند مستر کارت برای خرید آنلاین، برداشت نقدی استفاده کنید و تنها تفاوت ویزا کارت و مستر کارت این است که با ویزا کارت امکان انتقال بانکی و سپرده پس‌انداز نیز خواهید داشت. همچنین با مقایسه ویزا کارت و مستر کارت درمی‌یابیم که دارندگان ویزا کارت از تبلیغات و پیشنهادات انحصاری بیشتری برخوردار می‌شوند و دراین شرکت کارت‌های متنوع‌تری برای هر سبک زندگی وجود دارد.

  مقایسه ویزا کارت و مستر کارت

  تفاوت ویزا کارت و مستر کارت

  در کارت‌های معمولی این دو شرکت، فرق مستر کارت و ویزا کارت چندان زیاد نیست چراکه هردو، ویژگی‌های مشابهی را به مشترکان خود ارائه می‌دهند اما بااین‌حال اصلی‌ترین تفاوت ویزا کارت و مستر کارت زمانی مشخص می‌شود که شما اقدام به تهیه کارت‌های سطح بالاتر کنید و این می‌تواند برای مشترکان پولدار، جذاب‌تر باشد.

  تفاوت ویزا کارت و مستر کارت در خدمات ضروری

  دراین بخش جدول مقایسه ویزا کارت و مستر کارت را برای شما عزیزان تهیه کرده‌ایم که با نگاه کوتاهی بتوانید فرق مستر کارت و ویزا کارت را در حوزه خدمات ضروری ازیکدیگر تشخیص دهید.

  ویژگی‌ها

  ویزا کارت مستر کارت

  اعزام کنار جاده

  +

  گزارش گم‌شدن یا دزدیده‌شدن

  +

  +

  خدمات مسافرتی و کمک‌های اضطراری

  +

  +

  تعویض کارت اضطراری

  +

  +

  پیش‌پرداخت نقدی اضطراری +

  +

  فرق مستر کارت و ویزا کارت در سفر

  مقایسه ویزا کارت و مستر کارت

  بسیاری‌از کاربران با هدف استفاده ازاین کارت‌ها در سفرهای خود، آن‌ها را تهیه می‌کنند همین امر را شما عزیزان نیز می‌توانید در سفرهای خارجی خود اعمال کنید؛ اما تفاوت ویزا کارت و مستر کارت در خدمات مسافرتی به گزینه‌هایی بازمی‌گردد که هرکدام ازاین شرکت‌ها به شما ارائه می‌دهند که در ادامه به شرح کوتاه آن‌ها پرداخته‌ایم.

  خدمات مسافرتی ویزا کارت عبارت‌اند از:

  • مجموعه هتل‌های لوکس
  • ماشین‌های اجاره‌ای
  • پیشنهادات و امتیازات ویژه
  • خدمات استعلام دارنده کارت

  خدمات مسافرتی مستر کارت عبارت‌اند از:

  • پیشنهادات انحصاری مستر کارت
  • تجربیات ویژه طرح Priceless
  • زمین‌های گلف طرح Priceless
  • خدمات مسافرتی حرفه‌ای رایگان
  • گارانتی اقامت در هتل مستر کارت

  مقایسه قدرت خرید، حریم خصوصی و بیمه

  فرق مستر کارت و ویزا کارت

  اصلی‌ترین تفاوت ویزا کارت و مستر کارت به میزان قدرت خرید مشترکان، حریم خصوصی آن‌ها و بیمه‌ای که هر شرکت به دارندگان کارت‌ها اختصاص می‌دهد، باز می‌گردد که در ادامه به شرح مختصری آن‌ها پرداخته‌ایم.

  خدمات ویزا کارت دراین حوزه عبارت‌اند از:

  • گارانتی و خدمات پس‌از فروش
  • بازپرداخت چمدان گم‌شده
  • بازپرداخت تاخیر در پرواز
  • امکان لغو بلیط سفر
  • بیمه حوادث مسافرتی
  • بازپرداخت تاخیر بار
  • بیمه‌ سرقت در هتل
  • بیمه تلفن‌همراه
  • تخلیه اضطراری

  خدمات مستر کارت دراین حوزه عبارت‌اند از:

  • محافظت در برابر سرقت شناسه مستر کارت
  • بیمه تلفن‌همراه
  • بیمه حوادث مسافرتی
  • بازگشت وجه

  سوالات متداول مقایسه ویزا کارت و مستر کارت

  اصلی‌ترین تفاوت ویزا کارت و مستر کارت در چیست؟

  هردو کارت‌های اعتباری هستند که برای پرداخت‌های ارزیتهیه می‌شوند که تفاوت این دو را می‌توان در میزان و نوع خدماتی که به مشتریان خود ارائه می‌دهد، دانست.

  ویزا کارت و مستر کارت چه خدمات اضطراری را ارائه می‌دهند؟

  شما با خرید مستر کارت یا ویزا کارت از خدماتی چون گزارش گم‌شدن کارت، خدمات مسافرتی و کمک‌های اضطراری، تعویض کارت اضطراری و پیش‎پرداخت اضطراری بهره‌مند خواهید شد.

  مستر کارت چه خدمات مسافرتی را ارائه می‌دهد؟

  شما با خرید مستر کارت از خدمات مسافرتی چون خدمات مسافرتی حرفه‌ای رایگان، گارانتی اقامت در هتل، زمین‌های گلف و طرح‌های ویژه بهره‌مند خواهید شد.

  ویزا کارت چه خدماتی را در حوزه بیمه ارائه می‌دهد؟

  شما با خرید ویزا کارت خدماتی چون بیمه حوادث مسافرتی، بیمه تلفن‌همراه، بیمه سرقت در هتل و غیره بهره‌مند خواهید شد.

  کدام بهتر است؟ مستر کارت یا ویزا کارت

  تفاوت ویزا کارت و مستر کارت

  این‌که بخواهیم یکی‌از این دو کارت اعتباری را به قطع یقین برتر از دیگری معرفی کنیم کاری ناعادلانه است چراکه تفاوت ویزا کارت و مستر کارت نشان می‌دهد هردو لیاقت انتخاب شدن را دارند و شما براساس نیاز خود باید به‌دنبال خدمات یکی‌از آن‌ها بروید اما اگر قصد خرید مستر کارت مجازی را دارید که با آن بتوانید به خرید اشتراک اپل موزیک یا سرویس‌های دیگر بپردازید، مقایسه ویزا کارت و مستر کارت دیگر معنایی نخواهد داشت چراکه ماهیت هردو محصول یکی است؛ بااین‌حال امید است که با خواندن فرق مستر کارت و ویزا کارت بتوانید بهتر و راحت‌تر تصمیم خود را بگیرید.

  مطالعه مطالب زیر را از دست ندهید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.