تفاوت ایرپاد اصلی و فیک

تفاوت ایرپاد اصلی و فیک | فرق ایرپاد اورجینال با فیک چیست؟

 • همانطورکه می‌دانید اولین نسل ایرپادهای اپل در سپتامبر 2016 همراه با آیفون 7 معرفی شد. این محصول برخلاف ظاهر ظریف خود زیبایی چشم‌نواز، راحتی، شیکی و بادوامی شگفت‌انگیزی در خود دارد که همین امر سبب شد تا در 4 سال ابتدایی پس از معرفی این محصول اپل توانست 110 میلیون جفت از آن را به فروش برساند. متاسفانه تقاضای بسیار زیاد بازار سبب شد تا ایرپادهای تقلبی نیز از این موقعیت سود ببرند و همین امر تشخیص تفاوت ایرپاد اصلی و فیک را به‌طرز چشمگیری سخت‌تر کرده. خبر بدتر آن است که بار تشخیص فرق ایرپاد اورجینال با فیک بر دوش خریداران افتاده و همین امر سبب شد تا ما نیز تصمیم بگیریم چندین روش تشخیص ایرپاد اصلی از تقلبی را در این مقاله برای شما عزیزان شرح دهیم تا با اطمینان کامل بتوانید اقدام به خرید AirPods موردنظر خود کنید. پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

  روش تشخیص ایرپاد اصلی از تقلبی

  در این بخش برای آنکه بتوانیم تفاوت ایرپاد اصلی و فیک را از همدیگر تشخیص دهیم چندین روش را مورد بررسی و شرح قرارخواهیم داد.

  1. شماره سریال

  شماره سریال یک محصول درواقع ترکیبی از اعداد و حروف است که فقط به یک محصول اختصاص دارد و به بیان ساده‌تر حکم اثرانگشت آن محصول را دارد.

  یکی از فواید این سریال برای تشخیص ایرپاد اصلی از تقلبی است و به شما این گواه را می‌دهد که بفهمید آیا محصول خریداری شده واقعاً از شرکت اپل آمده است یا خیر؟ علاوه بر آن می‌توانید به کمک شماره سریال ایرپادهای گم‌شده یا دزدیده‌شده را هم شناسایی کنید.

  شما می‌توانید شماره سریال اختصاصی ایرپادهای خود را در چندین مکان مختلف پیدا کنید مانند داخل کیش شارژ، روی بسته‌بندی محصول و یا حتی در تنظیمات ایرپادها.

  پس از پیدا کردن شماره سریال وقت آن رسیده که آن را بررسی کنیم تا ببینم معتبر است یا خیر؛ برای انجام اینکار کافیت تا به صفحه بررسی شماره سریال اپل به نشانی زیر بروید.

  https://checkcoverage.apple.com

  تفاوت ایرپاد اصلی و فیک

  حال پس از وارد کردن شماره سریال اگر AirPods شما اورجینال باشد پیام زیر را مشاهده خواهید کرد:

  فرق ایرپاد اورجینال با فیک

  1. قیمت

  اصلی‌ترین تفاوت ایرپاد اصلی و فیک در قیمت آن‌ها است. درحال حاضر، ایرپادهای دارای کیس شارژ بی‌سیم با قیمتی حدود 169 دلار به فروش می‌رسند درحالی که کیس شارژ معمولی با تفاوت اندکی و به قیمت 145 دلار به فروش می‌رسد حتی این قیمت در بلک فرایدی ممکن است به 100 دلار نیز کاهش پیدا کند این درحالی است که قیمت ایرپادهای فیک بسته به کیفیت آن‌ها چیزی حدود 10 الی 40 دلار قیمت دارند. نکته جالب آن است که تنها برخی از ایرپادهای تقلبی که کیفیت بالاتری دارند با قیمت بالاتری فروخته می‌شوند اما قیمت بخش اعظمی از ایرپادهای تقلبی توسط فروشندگان افزایش می‌یابد تا در معامله واقعی به‌نظر برسند در این صورت است که بهترین و مطمعن‌ترین راه خرید از فروشگاه‌های اپل و نمایندگی‌های مجاز آن است.

  خواندن مطلب زیر را از دست ندهید:

  مقایسه ایرپاد 3 و ایرپاد پرو

  1. بسته بندی

  بسته‌بندی‌های محصولات اپل به مینیمالیسم بودن، هوشمندی و سادگی معروف است و همگان می‌دانند که اپل چقدر به جزئیات توجه می‌کند حتی در بسته‌بندی محصولات خود به همین دلیل تولیدکنندگان ایرپادهای تقلبی برخلاف کپی کردن از ایرپادهای اپل در بخش بسته‌بندی آن‌ها کار سخت‌تری دارند.

  در اینجاست که ما می‌خواهیم به شما فرق ایرپاد اورجینال با فیک را از نظر بسته‌بندی نشان دهیم.

  غلط‌املایی و اشتباهات تایپی

  شرکت بزرگی مانند اپل غلط‌املایی یا خطای چاپی برروی جعبه یا حتی دفترچه راهنما ندارد و تمام این موارد پیش از چاپ چندین مرتبه تصحیح شده و از زیرنظر ویراستاران ردمی‌شوند پس اگر در بسته‌بندی ایرپاد خود خطایی مشاهده کردید به احتمال زیاد نسخه تقلبی آن است.

  تفاوت ایرپاد اصلی و فیک

  همچنین با مقایسه جعبه اورجینال و فیک ایرپاد متوجه خواهید شد که برچسب‌های بسته‌بندی اصلی از هم جدا هستند اما در بسته‌بندی تقلبی تمام محتویات در یک نوار کاغذی وجود دارد.

  محتویات جعبه و لوگو

  فرق ایرپاد اورجینال با فیک

  برای تشخیص تفاوت ایرپاد اصلی و فیک می‌توانید محتویات داخل جعبه را بررسی کنید. در بسیاری از موارد ایرپادهای تقلبی فقط دارای دفترچه راهنما هستند و این درحالی است که ایرپادهای اصلی بجز دفترچه راهنما دارای برگه ایمنی و کارت گارانتی هستند.

  فرق ایرپاد اورجینال با فیک

  فونت و رنگ

  تشخیص تفاوت ایرپاد اصلی و فیک در بخش فونت‌ها عملی دشوار است به‌خصوص درزمانی که شما بسته‌بندی اورجینال ایرپادها را به‌عنوان مرجع در دسترس نداشته باشید اما با این حال فونت محتویات جعبه ایرپادهای تقلبی نازک‌تر، بلندتر است و فضای کمتری هم در بین حروف آن‌ها وجود دارد همچنین از رنگ متون نیز می‌توان برای تعیین صحت اصل یا تقلبی بودن ایرپادها استفاده کرد به‌طوری که در نسخه تقلبی از سایه خاکستری تیره استفاده می‌کنند.

  نکته: اپل درحال حاضر از فونتی به‌نام سانفرانسیسکو برای چاپ محتویات بسته‌بندی خود استفاده می‌کند به همین جهت اگر بسته‌بندی اورجینال آن را برای مقایسه در دسترس ندارید می‌توانید این فونت را دانلود کرده و با آن متن چاپ شده محتویات جعبه را تایپ کرده و سازگاری آن را بررسی کنید.

  1. شکل ظاهری

  برخلاف بسته‌بندی، فرق ایرپاد اورجینال با فیک در بخش شاهری بسیار ظریف‌تر است. بسیاری از ایرپادهای تقلبی باکیفیت آن‌چنان جزئیات را رعایت کردند که ممکن است به چشم افراد کارکشته هم به‌عنوان ایرپاد اصل تشخیص داده شوند اما در ادامه به بخش‌های کلیدی رجوع خواهیم کرد که می‌تواند تشخیص اصل و تقلبی را آسان‌تر کند.

  دیفیوزر

  در ایرپاد پخش‌کننده صدا خط‌گردکشیده‌ای است که در کنار سنسورهای IR مشاهده می‌شود. محل قرارگیری این دو در نسخه اورجینال باهم تزار هستند اما در نسخه تقلبی جزئیات پخش‌کننده صدا قابل مشاهده است که در نسخه اورجینال این چنین نیست همچنین در ایرپادهای تقلبی توری‌های محافظ پخش‌کننده صدا صیقلی نیستند و تفاوت آن با ایرپادهای اصلی محسوس است.

  انتهای ساقه‌ها

  قسمت انتهایی ساقه‌های ایرپاد محلی که اتصال شارژ در آن قرار دارد و این قسمت به‌صورت مغناطیسی به کیس شارژ متصل می‌شود. در ایرپادهای اصلی این بخش به شکل بیضی است و حدود نیمی از کل فضا را اشغال می‌کند اما در ایرپادهای تقبلی این بخش به شکل بیضی‌های بزرگ‌تر است. همچنین توری‌های ایرپادهای تقلبی نسبت به اصلی شباهت ظاهری محسوسی دارد.

  فرق ایرپاد اورجینال با فیک

  بلندگو و سنسورهای IR

  یکی از اصلی‌ترین فرق ایرپاد اورجینال با فیک در قسمت نوک ایرپادها که بلندگوها قرار دارند، وجود دارد. در ایرپادهای اصلی بلندگوها با شفافیت خاصی دیده می‌شوند این درحالی است که در ایرپادهای تقلبی بلندگوها قابل مشاهده نیستند.

  همین امر درمورد سنسورها کاملا برعکس است به‌طوری که در نسخه اصلی حسگرها تقریبا سیاه است و شما نمی‌توانید چیزی مشاهده کنید اما در نسخه تقلبی می‌توانید یک سوراخ توخالی یا حتی یک دایره نقاشی شده در آن قسمت ببینید.

  بلندگوهای ایرپادهای اپل عضو اصلی آن را تشکیل می‌دهند و مهم‌ترین دلیل علاقه کاربران و عاشقان موسیقی به ایرپادهای اپل نیز همین کیفیت صدایی است که درهنگام گوش دادن به موسیقی در اپل موزیک تجربه می‌کنند. پس کیفیت صدای بلندگوها نیز در ایرپاد تقلبی نسبت به اصلی، اصلا قابل مقایسه نیست حتی ممکن است راحتی‌ای که در زمان پوشیدن ایرپاد اصلی به گوش‌های شما القا می‌شود در ایرپادهای تقلبی وجود نداشته باشد.

  فرق ایرپاد اورجینال با فیک

  کیس شارژ

  درآخر نیز کیس شارژ دارای بخش‌های کلیدی است که با مقایسه ایرپاد اصلی و تقلبی می‌توانید تفاوت آن‌ها را به راحتی تشخیص دهید.

  اولین مورد در کیس شارژ دکمه‌ای که برای اتصال به دستگاه‌ها از آن استفاده می‌کنید. در ایرپادهای تقلبی این دکمه معمولا شل یا برجسته است که نباید این‌گونه باشد.

  فرق ایرپاد اورجینال با فیک

  دومین مورد وجود عبارت «Designed by Apple in California» و « Assembled in China» در بالای دکمه است که می‌بایست خطاهای فاصله‌گذاری و فونت و وجود سایه‌تیره‌تر را در نسخه تقلبی بررسی کنید.

  مطلب زیر را از دست ندهید:

  مقایسه ایرپاد 2 و ایرپاد 3

  سومین مورد درگاه شارژ است که با فلز پوشیده شده است. در ایرپادهای تقلبی این پوشش فلزی کمی ضخیم‌تر است و همچنین در محصولات اپل هرچیزی که پورت لایتنینگ نداشته باشد، جعلی است.

  فرق ایرپاد اورجینال با فیک

  1. ویژگی‌ها

  تولیدکنندگان ایرپادهای تقلبی هرچقدر که می‌خواهند می‌توانند از شکل ظاهری و فیزیکی کپی برداری کنند اما چیزی که در بخش نرم‌افزاری ایرپادهای اصلی رخ می‌دهد قابل جعل کردن نیست.

  ایرپادهای اپل دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی است که فقط نسخه اصلی آن می‌تواند آن‌ها را برای شما تحقق بخشد از این رو بررسی این ویژگی‌ها بهترین روش تشخیص ایرپاد اصلی از تقلبی است.

  اولین مورد اتصال سریع است که در آن، این امکان به کاربران داده می‌شود تا به آسانی و فوراً بتوانند AirPods خود را به دستگاه‌های اپل متصل کنند. این مورد برای زمانی است که شما یکبار ایرپاد را به آیفون خود متصل کردید و مراحل اولیه آن را انجام داده‌اید و حالا برای مرتبه دوم می‌خواهید ایرپادهای خود را وصل کنید در این زمان است که با باز کردن درب کیس شارژ که ایرپادها نیز داخل آن است می‌توانید به راحتی آن‌ها را به‌هم وصل کنید.

  دومین مورد نیز برنامه Find My است که توسط شرکت اپل طراحی شده تا به کمک آن کاربران بتوانند دستگاه‌های خود را ردیابی کنند. در اینجاست که فرق ایرپاد اورجینال با فیک به وضوح نمایان می‌شود چراکه در ایرپاد اورجینال شما پس از اولین اتصال آن به آیفون خود، ایرپادها به‌صورت خودکار به حساب Find My شما اضافه می‌شوند این درحالی است که برای ایرپادهای تقلبی این امکان وجود ندارد.

  1. ترفند مگنت

  اما در این بخش می‌خواهیم جالب‌ترین روش تشخیص ایرپاد اصلی از تقلبی را برای شما شرح دهیم. این تست جالب می‌تواند به‌راحتی اصل یا تقلبی بودن ایرپادهای شما را مشخص کند بدین صورت که ایرپادهای اصلی حاوی قطعات مغناطیسی هستند و اگر آن دو را در کنار یکدیگر قرار دهید در صورت اصلی بودن همدیگر را دفع خواهند کرد درست مانند دو قطب همسان یک آهن‌ربا اما در نسخه تقلبی در صورت نزدیک شدم ایرپادها به یکدیگر نه جذبی رخ خواهد داد و نه دفعی.

  ایرپاد اصل یا فیک؟ مسئله این است.

  تشخیص تفاوت ایرپاد اصلی و فیک همیشه دشوار است و بنابر تقاضای روزافزون بازار دشوارتر هم خواهد شد اما با نکاتی که در این مقاله بدان پرداختیم و شرح روش تشخیص ایرپاد اصلی از تقلبی هم‌اکنون قادرخواهید بود که به‌راحتی فرق ایرپاد اورجینال با فیک دریافته و در خرید خود مطمعن‌تر از همیشه عمل کنید.

  سوالات متداول راجع به تفاوت ایرپاد اصلی و فیک

  شماره سریال ایرپاد را در کجا پیدا کرده و آن را چک کنیم؟

  شماره سریال ایرپادها را می‌توانید بر روی جعبه، داخل کیس شارژ یا حتی روی بدنه ایرپادها پیدا کنید و برای بررسی اصل یا تقلبی بودن آن‌ها کافیست به سایت https://checkcoverage.apple.com مراجعه کنید.

  بهترین روش تشخیص ایرپاد اصلی از تقلبی چیست؟

  معتبرترین روش برای تشخیص اصل یا تقلبی بودن ایرپاد یک روش به‌تنهایی نیست و شما همراه با شماره سریال و مقایسه ویژگی‌های فیزیکی و نرم‌افزاری می‌توانید دریابید که ایرپادی که خریداری کرده‌اید اصل است یا فیک.

  معتبرترین راه خرید ایرپاد چیست؟

  معتبرترین راه برای خرید ایرپاد که نگرانی و ترس از فیک بودن را به‌همراه نداشته باشد خرید مستقیم از فروشگاه‌های اپل یا نمایندگی‌های مجاز آن است.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۲ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.