پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک

بهترین روش های ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک

 • با پیشرفت روزافزون تکنولوژی، راه‌های مختلفی برای گوش دادن به موسیقی موردعلاقه کاربران وجود دارد. از سرویس‌های پخش موسیقی اشتراکی گرفته تا پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک که مورد دوم یکی از ویژگی‌های منحصربه‌فرد موجود در سرویس iTunes است که کاربر را در کسب تجربه بهتر گوش دادن به موسیقی کمک می‌کند.
  پس اگر شماهم قصد دارید تا تجربه بهتری نسبت به هنر باستانی موسیقی داشته باشید مراحل ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک را در این مقاله دنبال کنید و یک قدم به نهایت لذت از موسیقی نزدیک‌تر شوید.

  Smart Playlists چیست؟

  پلی‌لیست‌های هوشمند از قدیم العیام در سرویس آیتونز وجود داشته اما با بازنشسته شدن این سرویس و جایگزین شدن آن با اپل موزیک حالا کاربران درحال جستجو و تلاش برای ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک هستند. این پلی‌لیست‌ها بسیار دقیق هستند و در زمان ساخت آن‌ها از شما می‌خواهند تا متغیرهای مختلفی را برروی آن‌ها اعمال کنید و در آخر کار اصلی را اپل موزیک انجام می‌دهد و یک پلی‌لیست هوشمند براساس معیارهایی که شما خواسته‌اید ایجاد می‌کند.

  مراحل ساخت پلی‌لیست هوشمند

  حال پس از آنکه با ماهیت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک آشنا شدید وقت آن رسیده که روش‌ها و مراحل ساخت آن‌ها را نیز یادبگیریم.

  معیارهای ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک به نیاز و خواسته شما بستگی دارد. برای مثال ممکن است شما بخواهید یک پلی‌لیست هوشمند از آهنگ‌هایی ایجاد کنید که در 30 روز گذشته به آن‌ها 5 ستاره داده‌اید و بیش از 50 بار پخش کرده‌اید یا به آرشیو موسیقی شخصی خود اضافه کرده‌اید و در نتیجه با اعمال و تنظیم قوانین موردپسند خود برروی پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک ، این سرویس به‌طور خودکار پلی‌لیست شما را به‌روز می‌کند.

  سه روش برای ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک وجود دارد: استفاده از منو File، ماوس یا میانبر صفحه کلید و البته از همه مهم‌تر کامپیوتر شخصی.

  روش اول:

  پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک

  1. در کامپیوتر شخصی خود وارد برنامه Apple Music یا iTunes شوید.
  2. از منو بالای صفحه بخش File را انتخاب کنید و برروی گزینه New کلیک کنید.
  3. سپس گزینه Smart Playlist را انتخاب کنید.

  روش دوم:

  پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک

  1. در برنامه Apple Music، روی هدر Playlists کلیک راست کنید و یا در برنامه iTunes روی قسمت خالی موجود در زیر پلی‌لیست‌ها کلیک راست کنید.
  2. حال در منوی باز شده گزینه New Smart Playlist را انتخاب کنید.

  روش سوم:

  1. در این روش می‌خواهیم از صفحه کلید استفاده کنیم و برای اینکار نیاز است که در برنامه اپل موزیک ویندوز Control+Alt+N و در مک‌بوک Option+Command+N را فشار دهید.
  نکته: همانطورکه پیشتر به آن اشاره کردیم برای ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک نیاز به کامپیوتر شخصی دارید چراکه این عمل در آیفون و دیگر دستگاه‌های iOS امکان‌پذیر نمی‌باشد از این رو شما پس از ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک می‌توانید آن‌ها را در آیفون خود همگام‌سازی کنید.

  برای خرید اپل موزیک بر روی لینک https://sibkade.com/product/applemusic/ کلیک کنید.

  مراحل اعمال تنظیمات برروی Smart Playlists

  در این مرحله از ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک می‌بایست قوانین و تنظیماتی را برروی آن‌ها اعمال کنید تا مجموعه دقیقی از آهنگ‌های موردعلاقه خود را ایجاد کنید. در این بخش می‌توانید معیارهایی را انتخاب کنید که تعیین می‌کند کدام آهنگ‌ها درحال‌حاضر و آینده به پلی‌لیست هوشمند شما اضافه شوند.

  1. پس از ساخت پلی‌لیست موردنظر خود حالا زمان انتخاب دسته‌بندی می‌رسد که با کلیک برروی پیکان کشویی موجود در صفحه، یک دسته را انتخاب کنید. برای مثال با انتخاب دسته‌بندی Artist، برنامه آهنگ‌های یک خواننده یا گروه خاص را به پلی‌لیست شما اضافه می‌کند.

  پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک

  2. در این مرحله نام یا کلمه کلیدی مطابق با نیاز خود وارد کنید. برای مثال با وارد کردن Willie Nelson تمام آهنگ‌های این خواننده به پلی‌لیست هوشمند شما اضافه خواهد شد.

  ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک

  3. حال برای اضافه‌کردن قوانین بیشتر به پلی‌لیست هوشمند خود، روی گزینه + کلیک کنید تا ردیف جدیدی از معیارها اضافه شود. برای مثال یک ردیف اضافه کنید و سپس دسته بندی Album را انتخاب کنید تا آهنگ‌هایی که 5 ستاره دارند را به پلی‌لیست شما اضافه کند.

  ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک

  4. برای تعیین محدودیت در کادر پلی‌لیست هوشمند، گزینه Limit to را انتخاب کنید و با وارد کردن عدد موردنظر محدودیت را اعمال کنید. برای مقال موارد زمان یا اندازه فایل را می‌توانید در این قسمت محدود کنید.

  ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک

  5. در بخش selected by با کلیک برروی پیکان کشویی می‌توانید نحوه انتخاب آهنگ‌ها را اعمال کنید که برای مثال در اینجا گزینه Random انتخاب شده.

  ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک

  6. ممکن است برخی از آهنگ‌ها را در کتابخانه خود تنظیم کرده باشید که با آیفون شما همگام‌سازی نشوند پس در اینجا نیز اگر می‌خواهید فقط برخی از آهنگ‌ها را در پلی‌لیست هوشمند خود همگام‌سازی کنید می‌توانید با انتخاب گزینه « Match only checked items» فقط آهنگ‌هایی را به کتابخانه خود اضافه کنید که آن در کادر سمت چپ آهنگ علامت زده‌اید.

  ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک

  7. و آخرین مرحله ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک برای بروزرسانی خودکار پلی‌لیست هوشمند شماست چراکه با انتخاب گزینه « Live updating» هربار که موسیقی جدید اضافه شود یا تغییراتی در کتابخانه شما ایجاد شود، پلی‌لیست شما نیز بروزرسانی می‌شود.

  ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک

  8. حال پس از اعمال تنظیمات با کلیک برروی گزینه OK پلی‌لیست هوشمند شما ایجاد شده به بخش پلی‌لیست‌های شما اضافه می‌شود.

  تسهیل‌گری یعنی پلی‌لیست‌های هوشمند

  درست است که ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک تنها به‌وسیله ویندوز یا مک‌بوک انجام می‌شود اما ایجاد این پلی‌لیست‌ها شما را از دردسرهای اضافه‌کردن آهنگ‌های جدید یک خواننده یا آلبوم‌های برتر ماه به کتابخانه شخصی خود رها می‌سازد. از این این قابلیت اپل موزیک که البته از آیتونز به ارث برده‌است بسیار می‌تواند تسهیل‌کننده باشد. امید است که با خواندن این مقاله به خوبی با مراحل ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک آشنا شده باشید بتوانید لحظات خوشی را برای خود رقم بزنید.

  سوالات متداول

  آیا می‌توان در آیفون پلی‌لیست هوشمند ساخت؟

  خیر اپل این اجازه را به کاربران آیفون نمی‌دهد تا به ساخت پلی لیست های هوشمند در اپل موزیک بپردازند بلکه می‌بایست به کمک مک بوک یا کامپیوتر ویندوزی این‌کار را انجام دهید.

  آیا تنها در سرویس آیتونز امکان ساخت Smart Playlists وجود دارد؟

  خیر این قابلیت پیش از این در سرویس آیتونز وجود داشت و هم‌اکنون نیز در سرویس پخش موسیقی اپل موزیک نیز وجود دارد.

  برای بروزرسانی خودکار پلی‌لیست هوشمند چه‌کار باید کرد؟

  اگر می‌خواهید پلی‌لیست هوشمند شما تمام تغییرات و تنظیماتی که ممکن است هرآن به کتابخانه خود اضافه کنید را دریافت کند کافیست در زمان ساخت گزینه « Live updating» را فعال کنید.

  بیشتر بخوانید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.