بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای

15 مورد از بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای – Spotify

 • امروزه باپیشرفت تکنولوژی و عرضه سرویس‌های پخش موسیقی، بازار پادکست و رادیو بیش‌از پیش داغ شده و بسیاری‌از کاربران را می‌بینیم که در خانه، محل کار، هنگام ورزش‌ یا حتی در خودرو خود درحال گوش دادن به بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای هستند و درواقع این عمل بخشی‌از فعالیت روزمره این افراد و عضو جدانشدنی از زندگی آن‌ها تلقی می‌شود.

  پادکست‌ها انواع مختلفی دارند که هرکدام محتوای تازه و سودمندی را به مخاطبان خود منتقل می‌کنند و همین امر سبب شده تا این‌دسته‌از فایل‌های صوتی طرفداران زیادی را به‌خود جذب کند به‌طوری‌که محبوب‌ترین سرویس پخش موسیقی نیز برای کاربران خود مجموعه عظیمی از پادکست های فارسی در Spotify تدارک دیده‌است و ما نیز دراین مطلب‌از سیب کده قصد داریم بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای را به‌شما عزیزان معرفی کنیم.

  پادکست چیست؟

  پادکست های فارسی در Spotify

  پیش‌از آن‌که بخواهیم به معرفی پادکست های فارسی در Spotify بپردازیم، تصمیم گرفتیم تا شما عزیزان را کمی بیشتر با ماهیت پادکست آشنا کنیم و ببینیم چه‌چیزی درآن نهفته که این‌قدر کاربران را شیفته خود کرده‌است.

  به‌زبان ساده، پادکست یک برنامه شنیداری است که در قالب یک فایل صوتی دیجیتالی در فضای اینترنت منتشر می‌شود که البته برخی معتقدند پادکست علاوه‌بر فرمت صوتی می‌توانید فرمت تصویری نیز داشته باشد و همچنین این رسانه دیجیتالی به‌صورت سریالی و چند قسمته (Episodic) منتشر می‌شود.

  لیست بهترین برنامه پادکست برای ios

  نکته: بیشتر پادکست‌ها حول محور یک موضوع خاص هستند و گوینده یا مجری پادکست در هرقسمت در مورد آن موضوع خاص صحبت خواهد کرد و همین امر سبب شد تا بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای با موضوعات مختلف شکل بگیرند که در ادامه به معرفی برخی از آن‌ها خواهیم پرداخت.

  15 مورد از بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای

  1. چنل بی

  بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای

  یکی‌از پادکست های فارسی در Spotify که قرار است به شما معرفی کنیم؛ پادکست فارسی چنل بی است که از یک تیم چند نفره تشکیل شده‌است و با صدای دل‌نشین آقای علی بندری شمارا به داستان‌ها و روایات مختلف دعوت می‌کند.

  1. بی پلاس

  پادکست های فارسی در Spotify

  یکی‌دیگر از بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای پادکست ایرانی بی پلاس است که شامل 56 قسمت از خلاصه کتاب‌های غیرداستانی است. محتوای این پادکست صرفاً از کتاب‌های فارسی نیست بلکه هر قسمت آن ممکن است خلاصه‌ای از کتاب‌های خارجی باشد که به زبان فارسی برای شما نقل می‌شود.

  1. ناوکست

  بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای

  پادکست ناوکست درواقع ترجمه کامل کتاب سیپینز یا انسان خردمند است که تمام آن را آقای روشن به‌طور مستقل ترجمه و تعریف کرده و به‌شکلی کاملا شگفت‌انگیزی یکی‌از پادکست های فارسی در Spotify است شما را به شناخت انسان و تاریخچه پیدایش آن علاقه‌مند می‌کند.

  1. دیالوگ باکس

  پادکست های فارسی در Spotify

  کاربران پادکست دیالوگ باکس عمدتاً کسانی هستند که به سینما، ادبیات و موسیقی علاقه دارند و تمام قسمت‌های این پادکست شنیدنی نیز خلاصه‌ای از فیلم‌های سینمایی ایرانی است که با موسیقی و شعر ترکیبی وصف‌نشدنی به‌وجود آورده و آن‌را به یکی‌از بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای تبدیل کرده است.

  1. چهارراه کامپیوتر

  بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای

  این پادکست که حول محور تکنولوژی به زبان ساده می‌گردد، دو گوینده اصلی به‌نام‌های آرش و ادشیر دارد که هدف اصلی آن‌ها گفت‌وگو درباره مسائل کامپیوتری است که فعلا 13 قسمت از آن منتشر شده و در آینده قسمت‌های جدید آن اضافه خواهد شد. پس اگر به‌دنبال پادکست های فارسی در Spotify با محوریت تکنولوژی هستید این پادکست راسته کار شما است.

  مطالعه مطلب زیر را از دست ندهید:

  نحوه استفاده از اسپاتیفای در اپل واچ

  1. 10 صبح

  پادکست های فارسی در Spotify

  یکی‌از بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای که درآن به موضوعاتی ازقبیل مدیریت و کارآفرینی پرداخته می‌شود، پادکست دو دوست قدیمی و صمیمی به‌نام‌های میثم زرگرپور و امید اخوان است که درآن سعی دارند به زبان دوستانه و بداهه تجربیات خود را در زمینه جذب سرمایه، شبکه‌سازی، مدل کسب و کار، بنیان‌گذاری یک استارت‌آپ و غیره با شما به اشتراک بگذارند.

  1. رادیو کار نکن

  بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای

  امین آرامش دراین پادکست سعی دارد تا با افرادی گفت‌وگو داشته باشد که به شدت به کار خود علاقه دارند و این موضوع می‌تواند انگیزه‌ای باشد تا شنوندگان در مسیر شغلی درست قرار بگیرند و حرفه‌ای را انتخاب کنند که به آن علاقه دارند؛ درنتیجه گوش دادن به این‌دسته از پادکست های فارسی در Spotify می‌تواند برای همه افراد جامعه ضروری باشد.

  1. رادیو آهنگ سفر

  پادکست های فارسی در Spotify

  سفر کردن یکی‌از ضروریات زندگی انسان‌ها است و صدالبته استفاده‌از تجربیات دیگران نیز می‌تواند برروی تصمیماتی که ما برای سفرهایمان می‌گیریم تاثیر داشته باشد؛ ازاین‌رو یکی‌از بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای که سفرهای گردشگران مختلف را روایت می‌کند، رادیو آهنگ سفر با 56 قسمت جذاب و متنوع است.

  1. تاریک‌خانه تاریخ

  بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای

  این پادکست از یک گروه سه‌نفره به‌نام‌های محمد نظامی، عارف خواجه‌نژاد و مجتبی شهرآبادی تشکیل شده که تاکنون 22 قسمت آن با محوریت تاریخ ایران منتشر شده‌است و یکی‌از پادکست های فارسی در Spotify است که درآن به شرح افراد مهم ملی و نقش بزرگی که در شکل‌گیری تاریخ ایران داشته‌اند، می‌پردازد.

  1. پوشه

  پادکست های فارسی در Spotify

  یکی‌دیگراز بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای که مخصوص علاقه‌مندان به تاریخ تهیه شده، پادکست پوشه است. در تهیه این پادکست افراد زیادی نقش داشته‌اند به‌طوری‌که در اولین قسمت آن، امیرحسین مددی علاوه‌بر معرفی پوشه ذکر می‌کند که هریک از قسمت‌های آن با همکاری و تحقیق چند نفر تولید و منتشر شده‌است.

  1. رادیو رشدینو

  بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای

  بسیاری‌از کاربرانی که اسپاتیفای را به‌عنوان یک پخش‌کننده پادکست انتخاب می‌کنند، علاقه زیادی به موضوع کسب و کار و چگونگی رشد آن دارند که دقیقا در پادکست رشدینو به‌همین موضوع پرداخته می‌شود و یکی‌از پادکست های فارسی در Spotify است که روش‌ها و تکنیک‌هایی برای بازاریابی موفق و رشد بهتر کسب و کار شرح می‌دهد.

  1. راوی

  پادکست های فارسی در Spotify

  همان‌طورکه از اسم این پادکست پیدا است شما قرار است که در پادکست راوی با صدای آرش کاویانی، شنونده داستان‌های زندگی مردم باشید و اگر به قصه‌خوانی و گوش دادن به داستان‌های جذاب علاقه دارید؛ راوی می‌تواند جزو بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای برای شما باشد.

  1. دایجست

  بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای

  پادکست دایجست برای توضیح مسائل نسبتاً پیچیده دنیای اطراف ما به زبان ساده است به‌عبارتی دراین پادکست قرار است تا از زبان فرشاد محمودی به مسائلی چون: بیت کوین، جنگ‌های مختلف، بحران‌های گوناگون جهان، ماشین اقتصاد، سرطان، گیاه‌خواری، بورس و ده‌ها موضوع دیگر پرداخته شود ازاین‌رو دایجست جزو پادکست های فارسی در Spotify است که می‌تواند به تمام سوالات شما در حوزه‌های مختلف پاسخ دهد.

  1. فوتبال لب

  پادکست های فارسی در Spotify

  یکی‌از بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای که علاقه‌مندان به فوتبال و تحلیل‌های آن می‌توانند پیدا کنند، فوتبال لب است. این پادکست به‌صورت هفتگی منتشر می‌شود و شما می‌توانید از نقد و بررسی موشکافانه آن‌ها نهایت لذت را ببرید.

  1. عجایب

  بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای

  یکی‌از متفاوت‌ترین پادکست های فارسی در Spotify است که درآن می‌توانید درباره عجایب کره زمین یعنی از اهرام ثلاثه گرفته تا زندگی سوسک‌ها بعداز انفجار اتمی بشنوید و هر قسمت ازاین پادکست درباره مکان‌ها، انسان‌ها و حیوانات عجیب است.

  اما سایر پادکست های فارسی در Spotify عبارت‌انداز: طبقه 16 – رادیو جولون – رادیو دیو – هلی تاک – هاگیر واگیر – رادیو آفساید – پاراگراف – پرچم سفید – هزار سرو – آلبوم و رادیو رمز که هرکدام برروی موضوعات مختلف و جذابی تمرکز دارند.

  سوالات متداول پادکست های فارسی در Spotify

  پادکست چیست؟

  پادکست یک برنامه شنیداری است که در قالب یک فایل صوتی دیجیتالی در فضای اینترنت و به‌صورت سریالی و چند قسمته (Episodic) منتشر می‌شود.

  پادکست‌ها چه موضوعاتی را شامل می‌شود؟

  بیشتر پادکست‌ها حول محور یک موضوع خاص هستند و گوینده یا مجری پادکست در هرقسمت در مورد آن موضوع خاص صحبت خواهد کرد و درنتیجه هر پادکست می‌تواند یک موضوع متفاوت و جذاب مثل داستان، فوتبال، سفر، زندگی‌نامه و غیره داشته باشد.

  چه پادکست‌هایی درباره فوتبال هستند؟

  پادکست‌های بسیاری حول محور فوتبال و تحلیل‌های آن تولید می‌شوند که دراینجا دو پادکست فوتبال لب و رادیو آفساید جزو بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای دراین زمینه هستند.

  چه پادکست‌هایی تاریخی هستند؟

  پادکست‌هایی چون: تاریک‌خانه تاریخ، پوشه، رخ، پاراگراف، معجون و پرچم سفید در لیست پادکست‌هایی قرار می‌گیرند که گوشه و کنار تاریخ را در خود جای داده‌اند.

  بهترین پادکست‌ها را در اسپاتیفای جستجو کنید!

  پادکست های فارسی در Spotify

  سرویس اسپاتیفای 15 سال است که درحوزه پخش موسیقی فعالیت می‌کند و دراین مدت زمان توانسته بیش‌از 400 میلیون کاربرفعال را به‌خود جذب کند و صدالبته همین امر سبب شد تا درکنار موسیقی، رادیو و پادکست را نیز دراختیار علاقه‌مندان قرار دهد و با یک تیر چند نشان بزند. دراین مطلب به معرفی بهترین پادکست های فارسی اسپاتیفای پرداختیم که هرکدام حول محور موضوعات مختلفی تولید می‌شوند و گوش شنونده را هرروز پربارتر می‌کنند. امید است که شما عزیزان نیز با شناخت هریک از پادکست های فارسی در Spotify بتوانید انتخابی آگاهانه داشته باشید.

  مطالعه مطالب زیر را از دست ندهید:

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۳ رای

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.