بررسی کنترل و نحوه اندازه گیری فشار خون با اپل واچ

بررسی کنترل و نحوه اندازه گیری فشار خون با اپل واچ

 • مطالعات صورت‌گرفته توسط دانشمندان نشان می‌دهد که 20 درصد از مردم عادی و نیمی از افراد بالای 70 سال دچار عارضه فشار خون بالا هستند و درحال‌حاضر نیز حدود 1 میلیارد نفر از جمعیت جهان از بیماری فشار خون بالا رنج می‌برند. نکته قابل توجه آن است که بیماری فشار خون به قاتل خاموش معروف است و بسیاری از بیماران آثاری از این بیماری را در خود مشاهده نمی‌کنند اما یکی راه‌های پیشنهادی پزشکان که می‌تواند به کنترل این بیماری کمک شایانی کند، اندازه‌ گیری فشار خون با ساعت هوشمند اپل است و هنگامی که سخن از پایش سلامت بدن به‌وسیله تکنولوژی به میان می‌آید اولین نامی که تمام اربران بدون لحظه‌ای مکث به زبان می‌آورند ساعت هوشمند اپل است و دلیل انتخاب آن‌ها نیز بسیار ساده است؛ زیرا این گجت پوشیدنی تمام ویژگی‌های لازم جهت نظارت بر سلامت کاربران را دارد. یکی از کارهایی که به‌تازگی به این محصول اضافه شده اندازه گیری فشار خون با اپل واچ است. می‌پرسید چگونه؟ برای پاسخ به این سوال کافیست تا انتهای مقاله نحوه کنترل فشار خون با اپل واچ با ما همراه باشید.

  اندازه گیری فشار خون با اپل واچ

  از دیرباز تا به امروز ساعت‌های هوشمند اپل در زمینه پایش سلامت کاربران نقش اساسی را ایفا کردند چراکه آن‌ها می‌توانند فعالیت‌هایی نظیر ضربان قلب، ECG، اکسیژن خون، فشار خون و موارد حیاتی دیگر را با چند ضربه و از روی مچ دست شما اندازه‌گیری و ثبت کنند و درست است که هیچ‌کدام یک از این اندازه‌گیری‌ها مطابق با سطح بالینی نیستند اما برای تشخیص علائم اولیه بیماری‌ها مفید هستند.

  اندازه گیری فشار خون با ساعت هوشمند اپل

  همانطورکه پیش‌تر بدان اشاره کردیم فشار خون نیز یک بیماری رایج و خاموش است که 1 میلیارد از جمعیت جهان را درگیر خود کرده است از این رو اندازه گیری فشار خون با ساعت هوشمند اپل می‌تواند راه‌حلی آسان و دائمی برای کنترل و تشخیص این بیماری باشد.

  با کدام مدل اپل واچ می‌توان فشار خون را اندازه‌گیری کرد؟

  بیشتر کاربران این سوال را می‌پرسند که آیا واقعا اندازه گیری فشار خون با اپل واچ ممکن است؟ اگر ممکن است کدام سری این قابلیت را دارد؟

  برای پاسخ به این سوال می‌توان گفت که درواقع اپل واچ نمی‌تواند به‌تنهایی فشار خون را اندازه‌گیری کند و برای استفاده از آن می‌بایست یک مانیتور فشارخون که از نظر پزشکی نیز مورد تایید قرارگرفته باشد را تهیه کنید مانند QardioArm که از نظر بالینی آزمایش شده و موزد تایید FDA نیز هست. با این‌حال اگر این دستگاه را تهیه کردید و قصد اندازه گیری فشار خون با ساعت هوشمند اپل را داشتید تمام مدل‌های اپل واچ از سری 1 و SE گرفته تا سری 6 این محصول قابلیت اندازه‌گیری فشار خون را دارند؛ البته با این تفاوت که اپل واچ سری 6 قابلیت تشخیص اکسیژن خون را به‌طور مستقیم در خود دارد.

  مطلب زیر را از دست ندهید:

  چگونه ایرپاد به اپل واچ وصل می‌شود؟

  نحوه کنترل فشار خون با اپل واچ

  همانطورکه در بخش قبلی اشاره کردیم برای اندازه گیری فشار خون با اپل واچ شما نیاز به یک دستگاه بی‌سیم فشار خون نیاز دارید که دارای یک برنامه پیش‌فرض که از اپل واچ نیز پشتیبانی کند، باشد. در اینجا بهترین دستگاهی که طبق بررسی‌های انجام گرفته با اپل واچ سازگاری دارد و از نظر دقت و عملکرد نیز به بهترین نحو عمل می‌کند، دستگاه QardioArm است.

  اندازه گیری فشار خون با ساعت هوشمند اپل

  جفت کردن دستگاه به اپل واچ

  1. برنامه Qardio را برروی ساعت خود نصب کنید.
  2. وارد برنامه شوید و سپس از شما خواسته می‌شود تا آن را با دستگاه QardioArm یا بدون آن تنظیم کنید.
  3. در این قسمت اگر نمی‌خواهید که هربار داده‌های مربوط به فشار خون خود را به‌صورت دستی وارد کنید، قطعا باید گزینه QardioArm را انتخاب کنید.
  4. حال با انتخاب گزینه setup و اتمام مراحل جفت شدن می‌توانید اولین تجربه خود از اندازه گیری فشار خون با ساعت هوشمند اپل را ثبت کنید.

  شروع اندازه گیری فشار خون با اپل واچ

  1. برای درخواست اندازه‌گیری فشار خون یک دکمه سبز رنگ با عنوان Start خواهید دید.
  2. برای شروع کافیست روی آن دکمه ضربه زده تا اپل واچ با دستگاه فشار خون ارتباط برقرار کرده و فرآیند اندازه‌گیری آغاز شود.

  نکته: یک دستگاه QardioArm را می‌توان برای 6 نفر مختلف و بطور همزمان به اشتراک گذاشت بدین صورت که هر فرد می‌تواند برنامه Qardio را برروی اپل واچ خود نصب کند تا فقط داده‌های مختص به آن فرد به برنامه منتقل شود.

  خواندن مطلب زیر را از دست ندهید:

  آسان‌ترین روش اضافه کردن موزیک به اپل واچ

  نحوه انتقال داده‌ها به Apple Health

  حال پس از اندازه‌گیری ممکن است که بخواهید داده‌های ثبت شده خود را به برنامه Apple Health منتقل کنید. برای این انجام این‌کار دو روش وجود دارد. اولین روش واردکردن اطلاعات به‌صورت دستی است که برای اینکار باید مراحل زیر را طی کنید:

  وارد برنامه Apple Health شده و سپس به قسمت Browse > Vitals > Blood Pressure بروید و اطلاعات خود را ثبت کنید. اما ما مطمعن هستیم که این روش می‌تواند بسیار آزاردهنده باشد از این رو روش دوم بدین صورت است که اگر از برنامه Qardio استفاده می‌کنید، می‌توانید Apple Health را در تنظیمات وصل کرده تا همگام‌سازی اطلاعات را به‌صورت خودکار انجام دهد.

  سوالات متداول راجع به اندازه گیری فشار خون با ساعت هوشمند اپل

  اندازه گیری فشار خون با ساعت هوشمند اپل

  آیا اندازه گیری فشار خون با اپل واچ ممکن است؟

  اندازه گیری فشار خون به‌صورت کاملا مستقل از طریق اپل واچ هنوز ممکن نشده اما شما با تهیه دستگاه فشار خون بی‌سیم مانند QardioArm می‌توانید این عمل را انجام دهید.

  اپل واچ قادر به اندازه‌گیری چه فاکتورهای سلامتی است؟

  تمام مدل‌های اپل واچ از سری 1 تا سری 6 می‌توانند فعالیت‌هایی چون ضربان قلب، ECG، اکسیژن خون، فشار خون و موارد حیاتی دیگر را با چند ضربه و از روی مچ دست شما اندازه‌گیری و ثبت کنند.

  آیا در آینده امکان اندازه‌گیری مستقیم فشار خون از طریق اپل واچ فراهم می‌شود؟

  هم‌اکنون با معرفی سری 6 اپل واچ شاهد قابلیت اندازه‌گیری اکسیژن خون بوده‌ایم پس در نتیجه می‌توان گفت در آینده‌ای نه‌چندان دور اپل با استفاده از حسگرها مخصوص اندازه‌گیری فشار خون را نیز فراهم خواهد کرد.

  اپل واچ و قاتل خاموش

  نحوه کنترل فشار خون با اپل واچ

  همانطورکه در مقاله اندازه گیری فشار خون با ساعت هوشمند اپل گفتیم، فشار خون بیماری است که بدون هیچ علائم قبلی افراد را به خود درگیر کرده و آنان را به کام مرگ می‌کشاند از همین رو آن را قاتل خاموش نیز می‌نامند اما برای تشخیص و کنترل این بیماری راه‌های آسانی وجود دارد و آن هم اندازه‌گیری فشار خون به‌صورت مداوم و دقیق است. پیشرفت تکنولوژی سبب شده تا ابزار پایش سلامت در دسترس بسیاری از مردم قرارگیرد تا همه بتوانند قبل از آن‌که دیر شود بیماری هارا تشخیص داده و آن‌ها را کنترل کنند. یکی از این ابزارها گجت پوشیدنی اپل به‌نام اپل واچ است. شرکت اپل تمام سعی خود را کرده تا بتواند تمام ویژگی‌های نظارت بر سلامت کاربران را در این محصول جای دهد و ویژگی مورد بحث ما در این مقاله نیز اندازه گیری فشار خون با اپل واچ بود. امید است که با خواندن این مقاله با نحوه کنترل فشار خون با اپل واچ آشنا شده باشید و زندگی سالم و خوبی را بگذرانید.

  بیشتر بخوانید:

  مقایسه اپل واچ سری 6 با اپل واچ SE

  میانگین امتیازات ۵ از ۵
  از مجموع ۱ رای

  یک پاسخ

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.